| anonim_4396 a întrebat:

Am un gand ce nu imi da pace si chiar am nevoie de niste sfaturi. Am 18 ani, mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni dar nu am o viata foarte activa deoarece eu si iubitul meu locuim in orase diferite asa ca ne vedem cate 2/3 zile de doua ori pe luna. Ideea e ca am facut doar 8 numere de cand am inceput (acum 4 luni). Adica am facut-o doar de 8 ori, problema e ca ma doare de fiecare data si nu simt nici o placere, nici nu sunt sigura de ceea ce ar trebui sa simt...si ma face sa ma simt prost lucrul acesta pt ca iubitul meu isi da silinta sa faca atmosfera, sa facem toate prostiile alea inainte sa incepem si cand vede ca pe mine ma doare si nu simt nimic ii piere si lui pofta. Spune ca nu are rost sa o facem daca numai el simte placere, si imi da impresia ca nu se simte implinit ca baiat cand o facem. Cineva imi poate da un sfat, ceva..sa stiu ce-as putea face.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti fata descoperati sexualitatea vezi cu un vibrator, daca tot te doare exista ginecologi apeleaza la ei, in mod normal ar putea durea daca faci sex salbatic ca vaginul e un muschi e ca daca ai ridica o 100 de kg asa dintr-o data sau daca intra in tine ca tancul fara sa fi exictata un sex oral inainte de penetrare si alte minuni sa fi umeda acolo

| corbulalbrosu a răspuns:

Muschii vaginului tau sunt prea rigizi si deloc elastici si din acest motiv opun o foarte mare rezistenta la intinderea lor provocata de penis in momentul introducerii fortate a acestuia si pe deasupra penetrarile sunt dureroase deoarece ati intretinut prea putine contacte sexuale. Muschii vaginului tau, nefiind intinsi prin penetrari dese si repetate mentin in continuare un canal vaginal foarte stramt si din acest motiv apare durerea indiferent de cat de bine se realizeaza umezirea. Intinderea muschilor se poate realiza doar prin intretinerea unor masturbari cat mai dese si cat mai lungi cu introducerea a minim 2 degete sau chiar a unor obiecte lunguiete. Doar procedand asa, muschii vaginului se vor lungi suficient de mult incat canalul vaginal sa se largeasca suficient pentru a se potrivi ca o "manusa" pe penisul iubitului tau. Fara masturbare va veti chinui inca multa vreme si sexul in loc sa fie o desfatare va reprezenta o experienta traumatizanta. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ar fi foarte util (mai ales pentru tine, și indirect pentru el) să începi să explorezi singură propria senzualitate și sexualitate. Caută cele mai plăcute metode de masturbare și vei simți încet încet tot mai multă plăcere. După ce ajungi astfel la orgasm, încercați și împreună.