| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa ma fac.Nu stiu de ce cred in continuare ca sunt insarcinata, chiar daca am facut 4 teste de urina saptamana asta, toate 4 negative + am si menstruatie, care este neregulata. Actul sexual a fost in 26 iulie, fiind a 3 a zi dupa terminarea menstruatiei. Dar simt niste furnicaturi in jurul ovarelor. Burta este moale si nu este mare, dar am impresia ca a crescut. Sanii sunt moi si ma dor doar inainte de menstruatie cu 2 zile. Dati-mi un sfat va rog. Fara raspunsuri jignitoare va rog.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista o rezolvare extrem de simpla: du-te la o consultatie ginecologica. daca nu ai mai fost tocmai din iulie, chiar ar fi cazul sa te grabesti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Analiza de sange efectuata intr-un laborator de analize medicale este singura metoda al carui rezultat este intotdeaua in proportie de 98-100% corecta/sigura fara nicio posibilitate de interpretare. Este metoda agreata si luata in considerare de medicii ginecologi. Rezultatul se primeste in 24 de ore si te scapa de orice semne de intrebare. Multa sanatate.

| Oana92 a răspuns:

In primul rand ai facut teste de sarcina, testele de urina sunt altceva.

Pana acum ar trebui sa ai simptome mai pronuntate daca ai fi insarcinata. Dar pentru a scapa de obsesia asta mergi la un ginecolog. Ai sa stai mai linistita dupa.

| Nala38 a răspuns:

Mai bine mergi la un medic, numai el poate sti. Oricum avort nu poti face. Cati ani ai?