| gregory_2444 a întrebat:

Am o problema si sper sa ma puteti ajuta.Cand fac sex si stau desupra am niste dureri sub burta destul de puternice.Am fost acum o luna la un ginecolog si mi-s spus ca am ceva infectie insa am tratat-o.Atunci mi-a facut si un ecograf si mi-a zis ca totul e in ordine.Nu cred sa fie ceva probleme genitale deoarece de cate ori fac sex simt nevoia sa urinez, mai ales cand stau deasupara.Ma racesc destul de usor si atunci am dureri cand urinez.Se poate sa am ceva probleme cu rinichii? Am nevoie de ajutor! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| dulcika_5638 a răspuns:

Problema ta nu sunt rinichii ci mai degraba vezica si chiar si ovarele. Daca zici ca racesti usor atunci trebuie sa ai mare grija pentru ca poti ajunge sa faci chist ovarian sau infectie. Daca ai dureri cand urinezi inseamna ca ai o infectie destul de avansata.Eu tias putea da cateva indicatii... daca doresti putem vorbi pe id-ul:dulcikaaa2010 te astept! papa

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba cu vezica decat cu rinichii. E posibil sa ai o cistita, mergi la medicul de familie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi și fă o urografie să vezi dacă este ceva la rinichi.
Posibil și o răceală care nu este suficient de bine tratată.
Mai consultă și un alt medic ginecolog, o ecografie intravaginală, etc.
Pa, pa.

| nely19 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un cabinet particular, ai nevoie de un doctor ginecolog specialist, nu are cum sa n`ai nimic odata ce tu ai dureri destul de puternice.si pe de`oparte iti poate afecta si viata sexulata cu iubita tahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai ceva cu capu daca mai incerci sa faci si acum

| nniiccoollaaee a răspuns:

Buna, nu stiu care e cauza sigur, dar cred ca intr-adevar ai o problema cu rinichii din cate ai mentionat tu.mai bine ar fi sa faci un control mai amanuntit. sper sa te faci bine. bafta