| Mona1223 a întrebat:

Bună! Am o problema, va rog sa ma ajutați cu o părere. In 1 august am avut contact sexual neprotejat dar a terminat afara, menstruația trebuia sa vina pe data de 16, a întârziat 14 zile în care am făcut 6 teste de sarcina și toate negative, a început sa apară o secretie alba și un mic disconfort abdominal, ce credeți ca poate fi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci relaxeaza-te, ca nu esti gravida.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Necunsocand toate datele problemei, nu putem stii daca esti sau nu gravida.
- Ce tip de ciclu mentrual ai?
- la cate zile se succede ciclul tau?
- cand ai avut ultimul ciclu menstrual (data)?

| Mona1223 explică (pentru Violleta2022):

Nu e foarte regulat vina și la 26, 29, 30 de zile, luna aceasta în 16 ar fi trebuit sa vina, în 1 am avut contact ne protejat dar am făcut 7 teste și toate negative, ce poate fi

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Daca testele de sarcina le-ai facut inainte de 22 august, atunci toate sunt eronate si inutile.

| Mona1223 explică (pentru Violleta2022):

Le-am făcut după 21 de zile de la contactul sexual

| Mona1223 explică (pentru Mona1223):

Ce credeți ca ar putea fi? Astăzi am mai făcut un test și tot negativ...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mona1223):

Atunci relaxeaza-te, ca nu esti gravida.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Teo29 a răspuns:

Poate fi o boala cu transmitere sexuala. Mergi la ginecolog + pe viitor folositi prezervativul pentru a va feri de sarcina si boli.

| Mona1223 explică (pentru Teo29):

Ma gândesc ca dacă ar fi fost o sarcina ar fi ieșit din 7 teste măcar 1 pozitiv, adevărul e ca în ultimele 2 săptămâni am fost și foarte obosita și stresata de asta am zis sa pun o întrebare și sa cer o părere și persoana e iubitul meu nu are de unde sa aibă boli de asta nu știu la ce sa ma gândesc