| anonim_4396 a întrebat:

Pt o >prietena=Poate fi sarcina peste ciclu daca

1. Pe 13 august am avut contact sexual neprotejat cand eram la ultima zi de ciclu. De atunci nu am mai avut niciun contact de niciun fel.

2. Cam dupa 14, 15 zile am avut o secretie maronie cateva zile

2. Mi-a intarziat 6 zile in septembrie dar a venit imediat normal, in cantitati normale, si cate zile trebuia.

3. Am crezut ca sunt insarcinata ca intarziase si mi-am facut 2 teste de sarcina, in zile diferite dupa ce imi intarziase 4, 5 zile. Au iesit negative (luna septembrie, la o luna si cateva zile de intarziere de la contactul sexual)

5. In octombrie mi-a venit ciclul normal, cand trebuia, in cantitati normale, 4, 5 zile ma tine menstruatia de obicei.

6. In noiembrie mi-a intarziat iar vreo 7 zile, dar a venit ca de obicei...sange...4,5 zile.

Astept raspunul vostru. Va intreb pentru ca o persoana de 40 de ani mi-a zis ca pot fi insarcianta, ca exista ciclu peste sarcina si ca am burta ca si cum as fi in 4 luni.

Eu am burtica, dar asa am avut mereu. Aveam 56 de kg in august, prin octombrie 58, si acum 56. La burta si solduri mereu am fost mai plinuta si nu am putut scapa de grasimea in plus. Am 1, 60 inaltime.De cand mi-a zis aia asa deja mi se pare ca sunt mai grasa la burta.Din cate am inteles nu prea se observa in primele 4 luni.

ce credeti? e ciclu peste sarcina?

4 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Nu esti! stai linistita

| FucktheSystem a răspuns:

Stai calmă, probabil ai niște dereglări hormonale, dacă testele au ieșit negative și ți-a venit menstruație de fiecare dată nu sunt șanse.

| BLeur a răspuns:

Bună.

A avut PRIMUL contact SEXUAL pe 13 august neprotejat. sau a mai făcut-o înainte şi acum a fost neprotejat?

Dacă a fost primul contact sexual neprotejat este un semn de întrebare. thinking

| Betty18 a răspuns (pentru BLeur):

A fost primul meu contact sexual, dar a fost NEPROTEJAT. Eram cam ultima sau penultima zi la menstruatie... de atunci nu am mai avut nici un fel de contact sexual, nici protejat, nici neprotejat.

Care e semnul de intrebare?