| JJCN a întrebat:

Am o relatie frumoasa cu un tip la care tin mult. Ne placeam de ceva timp, si intr un final am ajuns sa fim impreuna. Am 19 ani, tin sa precizez. El e cu 3 ani mai mare. Pe parcursul relatiei am inceput sa tinem unul la altul foarte mult. Cel putin eu. Nu ma asteptam sa ma indragostesc si sa ma atasez de el atat de tare. Si din cate vad e reciproc. La 2 luni de la relatie el mi a propus sa facem dragoste. L am refuzat spunandu i ca nu ma simt pregatita. El m a inteles si mi a spus ca nu ma forteaza si nu ma grabeste cu absolut nimic. Am stat si m am gandit la asta. Cum as putea sa trec peste teama de dizvirginare. Am incredere in el si totusi nu imi explic de ce sunt asa retinuta.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca nu e atractie fizica mare de asta

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu insista sa faceti dragoste, tu, de ce iti doresti sa faceti acest lucru?

| Alcyon a răspuns:

Daca ti-e teama, inseamna ca nu te simti pregatita. Totusi, doua luni de relatie inseamna cam putin, mai ales ca tu esti virgina. Eu zi sa mai astepti putin, sa vezi daca baiatul e serios. Nu de alta, dar ar fi cam nasol sa te trezesti ca dispare in ceata dupa ce abia ti-ai inceput viata sexuala.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Deci tu nu stii de ce iti e teama... dar iti e teama.

| AllyFTW a răspuns:

Deci: Daca el nu te grabeste sa faceti dragoste, si tu nu vrei sa renunti la virginitate poti sa mai stai pe ganduri sau sa te consulti cu un psiholog. A doua varianta cred ca ar fi cea mai buna. Sper sa te fi ajutat.