| noname_4753 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor.acum ceva timp am avut un prieten.am stat impreuna aproape jumatate de an. apoi ne am despartit pentru ca eu am facut greseala sa l insel, iar el a aflat. mi a parut extrem de rau, a inteles si ne am impacat. el nu mai avea incredere in mine ca la inceput, a mai durat in jur de doua saptamani relatia apoi ne am despartit pentru ca el mi a spus ca inca tine la fosta, cu care a fost in jur de 1 an jumate.s-a despartit de ea si sa intors la mine spunandu-mi ca-i pare rau si ca vrea sa ne impacam.se ruga de mine zilnic si imi spunea cat de rau imi pare dar eu am decis sa nu ne impacam.acum vorbim foarte mult timp si ne intelgem super bine.mentionez ca relatia a fost la distanta. oare ar trebui sa incerc o impacare? el ma considera acum un fel de best friend cu toate ca ar vrea sa fim impreuna.eu tin la el dar nu ca la inceput. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Lasa-l in pace ca nu-l meriti. Eu nici nu m-as mai uita la tine.
Numai bine, Shin.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fa ceea ce simti, e bine ca va intelegeti bine, e un pas bun.Eu zic sa ii spui ce simti ca nu ai de pierdut daca incerci, incercarea moarte nu are... daca exista inca sentimente de ce sa dai la o parte ceea ce simti, vb cu el si spune-i, si eu am facut asta si nu am avut de pierdut, am avut de castigat ca am spus ce simt persoanei iubite. Poate ca exista inca o sansa sa impacare, poate si el tine inca la tine, merita sa incerci.

| Arthur a răspuns:

Asta e un fel de tenis de masa, hotarîtiva. Dar in general trebuie sa existe intre voi o dragoste uriasa ca sa se treaca peste aceste aspecte.
Problema este ca in dragoste intotdeauna unul da mai mult.
Sincera sa fiu, nu vad la voi unde este dragostea, cred ca este mai degraba vorba de obisnuinta.

| ÅñdRa a răspuns:

Te inteleg perfect prin ce treci dar crede-ma nu merita tipu, incearca sa-ti gasesti pe altcineva.
stiu ca iti e greu sa treci peste dar cu timpul va trece,

Shin
| Shin a răspuns:

Daca iti pare asa de rau precum spui, tu ar trebui sa fi cea care se roaga de el sa va impacati, nu el.
"se ruga de mine zilnic si imi spunea cat de rau imi pare dar eu am decis sa nu ne impacam."
Asa ai decis tu? No ofence, dar dupa cum am mai spus. eu nici nu m-as uita la tine no talking
Shin.

| georgiana a răspuns:

Nu strica o prietenie frumoasa, decat sa doara si mai tare, mai bine lasi lucrurile asa cum sunt. Tu inca nu ti-ai luat gandul de la el si probabil mai ai sperante.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Impaca-te cu el si vezi daca tine cu adev la tine

| Crs a răspuns:

Impaca-te. nu ai nimic de pierdut.

| cucu a răspuns:

Pai dc sa te mai impaci cu el? ca sa-l mai inseli inca o data voi astea care va place sa inselatzi si apoi spuneti ca va pare rau nu meritatzi nici buna ziua pe strada ...nu ar trebui sa va bage nimeni in seama ar trebui sa aveti un colt al vostru special in lume sa va vada toti ca nu sunteti in stare sa fiti serioase.

| cucu a răspuns:

Scuza`ma draga mea. de fiecare data cand am gresit mi-am asumat raspunderea pentru greselile facute. acum sunt in maroc si muncesc sa`mi acopar datoriile care le-am facut pe la jocuri de noroc. si sincer imi este rusine de asta. dar mai mare rusinea mi-ar fi daca mi-as fi inselat prietena vreodata. este cel mai josnic lucrru care il poate face un om. sa tradezi increderea celui de langa tine, nu te criticam spuneam decat ca nu ai dc sa te mai impaci cu el pentru ca nu-l meritzi. nu ai face nimic altceva decat sa-l ranesti iarasi. pentru ca daca l`ai inselat inseama ca nu te duce capu sa apreciezi c ai langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate shin.de ce ai decis asa daca iti parea atat de rau?[-xasa ceva nu se face.lasa`l.cauta`ti altul si nu mai gresi.

| noname_4753 explică:

rolling eyesaiurea raspuns mi-ai dat cucu. v-am zis ca am gresit si ca mi a parut enorm de rau.si sa nu`mi spui ca tu n ai gresit niciodata in viata, nu neaparat in felul acesta si nu ti-a parut rau dupa accea.acum,ne intelegem bine iar el mi-a spus ca ma considera una dintre cei mai buni prieteni chiar daca s-au intamplat atatea si mi-a spus unele lucruri care din cate zice el sunt singura care le stiu...