| Raluca56789 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Am avut o relație serioasa si de lunga durata. Ne-am despărțit din cauza unei chestii mici dar din cauza mea. Nu am vorbit câteva luni aproape deloc ca nu prea mai voia sa vorbim el. Si de o luna am început sa vorbească iar cu mine. Insa îmi spune ca nu mai e la fel el ca si caracter si tot ce ii plăcea odată la mine acum le pune ca defecte. Voi ce credeți ca vrea de la mine? Oare vrea sa vadă dacă ne putem împaca? Adică ma tratează rau sa vada ce fac daca imi pasa de el.
Menționez ca atunci când am fost împreună ne-am iubit foarte mult si a fost o dragoste asa cum rar mai găsești, acum nu știu ce mai este din partea lui. Păreri?

Răspuns Apreciat de Editori
| Atlas33 a răspuns:

Te-a iubit,l-ai ranit,a suferit si daca l-ai fi lasat in suferinta lui te-ar fi iubit asa,pentru mult timp,doar ca acum, situatia se schimba radical. La inceput te vedea fara defecte pentru ca te iubea,si te-ar fi vazut asa mereu,ori daca tu l-ai ranit,asta inseamna ca nu-l iubeai asa de tare,deci ti-a fost dispensabil. Faptul ca te-ai intors din drum pentru el,ii da puterea de a vedea ca nu esti nemuritoare,ca frumusetea ta are pete,si nu esti perfecta,motiv pentru care,toata suferinta ce i-ai pricinuit-o nu a facut altceva decat sa-i intareasca spiritul si sa te trateze cu un altfel de iubire, o iubire inselatoare, o iubire sfidatoare, un altfel de iubire ce te va face din calau, victima.Nu-ti doresc, dar daca te vei reindragosti de el...eu zic mai bine sa fugi de-acum.

| Raluca56789 explică:

El imi da de înțeles ca ma mai iubește si ca nu ne-am despărțit niciodată. M-a surprins ca s-a legat de o chestie pe care înainte o adora. Eu nu l-am uitat nicio secunda. Nu prea știu ce sa fac sau sa cred.

| Raluca56789 explică:

Nu ma lasa sa îți trimit mesaje in privat!

| Atlas33 a răspuns:

Ceva noutati?

| Raluca56789 explică:

Vorbim vorbim vorbim dar moment atat. Nu îți pot da mesaj in privat. Lasă-mi numărul sau Facebook-ul într-un mesaj privat si vorbim mai multe.

| Atlas33 a răspuns:

Ai reusit sa ma gasesti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ti-a spus ca: tot ce ii plăcea odată la tine, acum le pune ca defecte, inseamna clar ca te uraste si nu mai are chef de tine.
Evident ca nu are chef sa va impacati, pentru ca nu mai are sentimente si placere pentru tine.
Dar te poate sicana sau chinuii daca insisti!
Baietii/barbatii au mandria lor si odata pusi la pamant, nu te vor ierta niciodata si daca pot sa rada de tine sau sa te chinuie, o vor face, mai ales daca insisti prosteste sa-l ai, dupa ce l-ai injosit.

Nu mai conteaza ca v-ati iubit mult inainte, ca multi se iubesc si se casatoresc, dupa o dragoste mare de 10-20 de ani, uneori si copii si apoi ajung sa se urasca enorm, balacarindu-se prin tribunale, la divort.
Deci, dragostea voastra cea mare s-a dus pe apa sambetei, cand tu i-ai gresit si el nu te poate ierta.
Vezi-ti de drum si cauat-ti altul! De data asta, invata din greseli si nu le mai repeta, ca sa nu suferi din nou.

Vad ca marea ta relatie de dragoste a fost de doar 1 luna... deci, o nimic toata! Nici macar nu se poate vorbiid e "dragoste rara" la 1 luna. Daca spuneai ca ati fost impreuna vreo 10 ani, as fi inteles, dar 1 luna, hai ca-i buna gluma.
Nici macar tu nu ai bagat-o inseama, daca ai preferat sa rupi relatia dupa 1 luna.

| alina2k18 a răspuns:

Se plictiseste si stie ca tu raspunziwinking
POate vrea si niste sexwinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

E o zicala: "Sa te fereasca Sfantu' de ura celui care te-a iubit cu infocare". Nu spun ca este asa si in cazul vostru, dar am scris ca urmare a afirmatiei lui, cum ca acum tot ce-i placea la tine ii par defecte.
Apropos: caracterul unui om nu se schimba. Acesta este acelasi toata viata. Pot fi estompate (ascunse) anumite trasaturi ale acestuia prin educatie si scoase la iveala mai pregnant altele.

| Raluca56789 explică (pentru CodrutElian1990):

Nu mi-a spus el asta. El mi-a dat dr înțeles ca nu ii mai plac niște lucruri la mine. Si știu ca înainte le adora. E posibil ca acum sa se prefaca cu atitudinea de acum, însă înainte sigur nu s-a prefacut. Sa înțeleg conform spuselor tale ca acum minte ca nu ii mai plac acele lucruri si ca si-ar dori o împăcare?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Raluca56789):

Asta doar tu poti sa o stii.

| Sara1248 a răspuns:

Treci peste, ''ciorba reincalzita nu mai e buna''. Am testat experienta asta pe pielea mea, tot pe o ''dragoste din filme'' care a fost doar o aparenta. Viitorul te asteapta si e mai bun decat te astepti, crede-ma. Singurul lucru pe care l-as schimba din trecut ar fi acea impacare care te face sa te injosesti mai mult, in loc sa-ti lasi inima deschisa spre ceva mai bun. happy

| Raluca56789 explică (pentru Sara1248):

Eu am greșit.In opinia lui nu ne-am despărțit niciodată.

| Sara1248 a răspuns (pentru Raluca56789):

Da, si eu greseam mereu, si eu eram mereu ''cea cu probleme''. De fapt si el este, dar incerci sa tragi de relatia asta degeaba. Daca ceva scartaie, e din cauza amandurora, nu numai a ta. Mai bine treci peste.

| Sara1248 a răspuns (pentru Raluca56789):

Povestea asta este identica cu a mea aproape, si crede-ma ca tot la despartire s-a ajuns laughing Iar apoi a aparut in viata mea unul mult mai bun care nu-mi cauta defecte, care ma iubeste asa cum sunt, care ma respecta, care e atent cu mine si tot ce mai vrei de la un baiat perfect, si a trecut mai bine de un an de atunci si nu s-a schimbat nimic in rau, ci in bine. Relatia in care esti acum e toxica, treci peste. Acum e decizia ta ce vrei de la viata. happy