| Rizer a întrebat:

Care este diferenta intre a face sex si a face dragoste?
Stiu ca e o intrebare banala, dar... vreau sa aflu si parerea altora!
Va pupwave

8 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Ca sa faci dragoste trebuie sa fii indragostit(a). Daca faci sex poti sa iubesti sau nu.Nu e cu nimic mai prejos sexul cand iubesti decat dragostea.

| madalicious a răspuns:

A face dragoste inseamna a pune inima si sentimente in actul sexual.
Sexul inseamna doar placere fara sentimente.

| Silviu591 a răspuns:

A face dragoste inseamna sa te implici si cu sufletul.sa o faci cu persoana pe care o iubesti.pe cand a face sex inseamna a-ti satisface numai placerile.nu se implica niciun sentiment

| imiplacemov a răspuns:

A face dragoste inseamna sa ai sentimente pentru acea pesroana. Pe cand a face sex este doar pentru placere.

| adytzu_1864 a răspuns:

Buna, din punctul meu de vedere... dragoste faci atunci cand iubesti persoana cu care faci, in care ai incredere.stii ca ar face orice pentru tine... iar sexul se poate faci cu oricine, nu trebuie sentimente, si nu e adevarat ca baietii fac sex, cum zice bebelooshy, cel putin nu toti, si sunt si fete care fac doar sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele fac sex, de exemplu pisicile ca acum e perioada lor fac sex. Oamenii fac dragoste, insa dragostea e un sentiment curat, fara pacat deci oamenii fac dragoste dupa ce se casatoresc.

| Raly_7533 a răspuns:

Sex faci cu oricine. dragoste faci cu persoana iubita

| adryan23 a răspuns:

Dragostea e prea profunda sa o atingi, sexul are doar cativa centimetri