| inger-ranit a întrebat:

am si eu o intrebare care ma tot framanta de ceva vreme incoace, sunt cu iubitul meu de 1 an si 4 luni impreuna si mai exista cateva discutii intre noi din cauza ca nu prea comunicam la telefon si doar prin msg, iar el atunci cand ii dau msg il trateaza cu indiferenta si nici macar nu raspunde... ce pot face ca relatia noastra sa mearga mai bine si sa nu mai existe indiferenta si orgolii asa de mari?

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Oare te iubeste? El stie ce gandesti? Stie cum te simti? Nu cred. Trebuie vb clar cu el si vezi ce vrea de la relatia asta pe viitor. Voi ce subiecte de discutii aveti? Nu te intrista daca ti'o zic, stiu ca nu o sa fii de acord cu ce iti zic, dar fii atenta, baiatul asta e prea orgolios, si nu stiu daca orgoliul este acesta. ca nu iti rasp la msg... indiferenta este cea mai dureroasa, tu nu o simti? sper ca te am ajutat, pa pa!
ps: Totul se rezolva cu calm, intelegere, comunicare si chiar sa va putineti niste egului in relatia asta.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa nu mai insisti, din moment ce e cu tine de atata timp ma gandesc ca te iubeste, poate ca este confuz sau are el ceva din moment ce se poarta asa, oricum ar fi tu meriti un raspuns din partea lui, indiferenta doare foarte tare! Nu stiu ce relatie aveti voi, dar intr-o relatie e nevoie de 2 nu doar de unu, trebuie sa comunicati cat mai mult, sa existe iubire si respect. Cel mai bine ar fi sa nu il mai cauti deloc sa vezi reactia lui, sa vezi daca te cauta el inseamna ca te iubeste si ii pasa de tine, daca nu te cauta, atunci inseamna ca nu ii pasa, deci nu vad de ce sa iti pese tie, eu zic sa il ignori o perioada, apoi daca vezi ca nu reactioneaza nicicum, cauta-l tu si vb serios cu el, nu lua o decizie pripita!

April
| April a răspuns:

Draga inger- ranit, nu poti face sa mearga ceva ce nu exista. Iar indiferenta nu are leac.Nu te mai amagi, nu mai e iubitul tau decat in masura in care tu il crezi ca atare. Sper sa nu te superi pe mine dar totdeuna oamenii care sufera din dragoste ma impresioneaza:ei nu vad realitatea din cauza propriei lor inimi pline de speranta; totdeauna isi spun:"Poate nu-i adevarat, poate inca ma mai iubeste!"Exista o singura metoda spre a afla adevarul atunci cand ai indoieli:nu mai insista tu.Nu-i mai telefona, nu-i mai trimite mesaje.Cred ca in maximum o saptamana te vei lamuri.Numai bine iti doresc.

| tarziu a răspuns:

Deci te'ai impacat cu Alex...si acum nu te mai baga in seama? pai nu te mira, dupa faza pe care i'ai facut'o cu Tibi

| ShineMe a răspuns:

Pai cred ca cel mai recomandat ar fi sa vorbiti fata in fata si sa aveti ca subiect principal ce ai spus tu aici.Incearca sa il lamuresti si zi sa te lamureasca si el pe tine.Parerea mea asta este. Discuta cu el.Mult succes

| adrian_3467 a răspuns:

Invita-l la tine acasa si pune-l la treaba mai des happy

| g3orgy a răspuns:

Pftiu sad colegutso :*:*:*:*:*:*:*:*:* lasa ca o sa fie bine.winking poate nu te iubeste cu adevarat ...si in plus u esti mica.winking