| printesapop a întrebat:

am si eu o intrebare cum pot sa nu raman insarcinata daca partenerul meu nu foloseste prezervativ si daca eu nu iau aniti-baby

Răspuns Câştigător
| Irina a răspuns:

In afara de metodele astea mai sunt diafragma si steriletul. Pentru ambele trebuie sa mergi la medicul ginecolog dar, de exemplu, steriletul e recomandat dupa prima nastere pentru ca poate duce la infertilitate. Sfatul meu e sa discuti cu el si sa folositi prezervativul daca iti e frica de pastilele anticonceptionale.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simplu: nu faceti sex. Abstinenta e singura metoda care indeplineste conditiile solicitate de tine si, crede-ma, e cea mai sigura metoda.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Poti face cum a spus @doar_eo0
dar nu e o metoda prea sigura
asa ca mai bine folosesti prezervativul
succes!

| yuli10 a răspuns:

Poti sa mergi pe ideea lui @doar_eo0 daca te tine happy

dar nu e foarte sigura. si invata metoda calendarului, dar din pacate e eficienta doar la un ciclu regulat.

mai bine folosesti prezervativul, parerea mea.

| ShineMe a răspuns:

Mult mai recomandat ar fi folosirea prezervativului. El te poate ajuta sa nu ai o surpriza neplacuta sau sa luati vreo boala cu transmitere sexuala. Ce o fi atat de greu sa cumparati un prezervativ? Oricum.Succes

| udarb a răspuns:

Cand ejaculeaza prietenul tau pune-l sa o faca undeva pe ceva, un prosop sau pe jos numa sa nu intri in cantact cu sperma lui.

| eubahhh a răspuns:

Asa facem si noi 2!

nu am folosit niciodata prezervativul si nici " anti-baby" cum sp tu laughing

nu am avut niciodata probleme!

el trebuie sa stie cand mai are putin pana sa se termine si sa o scoata sa ejaculeze pe un servetel!

aveti grija de voii!

kiss Happy New Year!

| alecs871 a răspuns:

Foarte simplu, nu faceti "amor".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste neaparat un prezervativ, daca nu vrei sa regreti toata viata.

| ana-maria222 a răspuns:

E important iubitul tau sa nu ejaculeze in tine si dupa fiecare partida imediat sa te speli si eu cred ca va fi bine. doar atita timp cit stii ca el sanatos