| Pissy a întrebat:

Daca atunci cand imi pierd virginitatea partenerul nu foloseste prezervativ exista riscul sa raman insarcinata? astept raspuns urgent big grin. pupici:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Riscul este cuprins intre 5 si 100%, in functie de cat de fertila este femeia in acest moment. Riscul este mai mare la primul contact sexual, mai ales daca se desfasoara in primele 20 de zile ale ciclului menstrual, fiindca se poate produce o ovulatie spontana datorita socului dezvirginarii.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da, exista aceasta posibilitate, daca nu foloseste prezervativul si nici alt mijloc de protectie poti lua si boli cu transmitere sexuala...
Chiar daca e pentru prima oara cand faci sex, daca ejaculeaza in tine si esti cumva in perioada fertila, exista sanse; poate sunt mai mici sansele dar exista, odata ce ti se rupe himenul sperma poate sa ajunga la destinatie.Ai mare grija pe viitor si sa nu uiti de protectie, daca baiatul nu are prezervativ poate si fata sa ii procure prezervativ, chiar daca il foloseste el, protectia este pentru amandoi.

| foxi a răspuns:

Toti se insala in raspunsuri! La varsta ta nu esti matura sexual.nu ai menstra!

| Alina_9354 a răspuns:

Normal.Virginitatea nu tine loc de prezervativ... daca ejaculeaza in tine s-a dus si virginitatea ta dar sa te astepti si la un bebewinking Ai grija, nu risca pe propia piele, foloseste prezervativul!

| Eu4EverX a răspuns:

Da normal ca poti ramane insarcinata

| dydy22 a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata dar poti lua si boli, foloseste prezervativ pentru binele vostru

| Rizer a răspuns:

Da bineinteles ca da!

| TheMihutz a răspuns:

@alina: vorbesti serios? numai daca ejacueaza se dezvirgineaza? se vede ca le ai cu d-astea happy

| zuzu_4658 a răspuns:

Pai din cate am auzit si eu daca nu-si da drumul in tine nu ramai dar acum nu stiuh sigurstraight facebig grin

| Noname1465 a răspuns:

Daca nu ejaculeaza nu ai cum sa ramai insarcinatahappy

| sosolyna a răspuns:

Da chiar daca este prima data poti ramane la fel de usor insarcinata ca si dupa a 20 oara, e tot aia! Sfatul meu e sa folositi prezervatuvul, nu va consta de nimic si e spre binele vostru!

| costel_7796 a răspuns:

Nu

| costel_7796 a răspuns:

Ba da