| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca partenerul a folosit prezervativ?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata. Nu exista metoda de contraceptie 100% sigura, asa ca desi prezervativul corect folosit are o sigurnata de cam 99, 8%, un mic risc exista.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu poţi.

| catthshshshs a răspuns:

In general, nu poti.Se poate intampla daca s-a spart sau a alunecat in timpul actului sexual.Iti recomand Durex, sunt putin mai scumpe dar merita baniiwinking

| nicol20 a răspuns:

Categoric nu doar sa nu fi fost spart prezervativul

| carmin a răspuns:

Daca ati avut contact sexual protejat si ati folosit in mod corect prezervativul, nu ai cum sa ramai insarcinata, doar in cazul in care s-a rupt prezervativul. daca s-a rupt prezervativul, in max 70 de ore de la contactul sexual, poti sa iei contraceptia de urgenta Escappele sau Postinor. Cea mai buna marca de prezervative este Durex.Ai grija de tine si bafta.

| Andreea_7493 a răspuns:

Tu faci o afirmatie sau ne intrebi pe noi?confusedDoaamnee... daca prezervativul nu s-a rupt, nu ai cum sa ramai! Trebuia sa te interesezi si tu inainte

| roxy_5007 a răspuns:

Daca s-a spart da

| Allegria a răspuns:

Se spune ca prezervativul este una dintre cele mai sigure metode de a nu ramane insarcinata, dar totusi daca poti, du-te la un consult ginecologic :*

| daniela_7403 a răspuns:

Da, si inca cu gemeni:laughing))

| stefan31 a răspuns:

Nu poti, dar cu conditia sa nu fi fost rupt prezervativul. Sper sa te fi ajutat!

| iuddavali a răspuns:

Daca a fost folosit corect, teoretic nu ar trebui sa fie probleme. daca nu afost folosit corect sau au intervenit probleme (rupere), atunci...

http://stirist.com/poti-ramane-insarcinata-daca-faci-sex-cu-prezervativ/

| byanka14 a răspuns:

Depinde si de calitatea prezervativului, cat de bun sau cat de prost e sun 49% sanse de a ramane si 51% sa fi ramas si daca s-a rupt sunt sante de 99% sa fi ramas. Succes!

| ludy2013_8055 a răspuns:

Da, daca nu stiai l-am supravegheat pe prietenul tau in timp ce faceati sex cu prezervativ, dar el smecher cum este, a facut o gaura in varf cu un ac ca sa-ti introduca sperma.

| CoOoLLa a răspuns:

Cel mai sigur este sa folosesti Durex, si partenerul tau sa desfaca prezervativul in fata ta pentru a nu avea surprize!

Bafta!