| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare...luna aceasta nu mi-a venit menstruatia, nu stiu ce s-a putut intampla, am facut sex protejat tot timpul, acum vreo 5 zile mi-au luat un test de sarcina ca sa vad daca sunt insarcinata ca nu mai puteam de frica, testul a iesit negativ, mi-a aratat ca nu sunt insarcinata... dar totusi DE CE NU MI-I VENIT LUNA ACEASTA? nu mai pot sa dorm noaptea.ma gandesc ca poate sunt insarcinata... ce ma fac? ma puteti ajuta sa aflu niste raspunsuri?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, deci exista o mica sansa sa fii insarcinata chiar daca te-ai protejat de fiecare data.
Eu te sfatuiesc sa repeti testul de sarcina maine din urina de dimineata si apoi, indiferent de rezultat, sa te duci la ginecolog.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

S-ar putea sa fie o dereglare hormonala, sau o boala... Mergi la medicul ginecolog pentru niste analize.

| M.J. a răspuns:

Poi eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji, poate e o simpla raceala sau dereglare. dar daca tot ti-e frica si nu poti sa dormi noaptea, fa-ti un control ginecologic

| unomprintreoameni a răspuns:

Tu stii ce lucru minunat este sa dai nastere unui copil?
Acum... nu stiu ce varsta ai tu, dar vreau sa-ti spun ca a da nastere unui pui de om e cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei femei.
Astfel, daca nu ai varsta potrivita pentru asa ceva, incearca sa te concentrezi mult asupra metodelor de contraceptie. Sunt foarte importante. Iar un avort nu este de dorit.
Insa, se prea poate sa fie vorba aici si de o dereglare (se mai intampla). Poate ai racit! De exemplu, ai fost la piscina si ai inotat in apa rece, ai facut dus cu apa rece (pe caldurile astea...), ai urmat un tratament cu antibiotice sau alte medicamente care pot modifica bioritm, metabolsim etc.
Deci, nu intra in panica! Cel mai bine, pentru linistea ta, mergi la un medic. Si gata! Stii ce ai de facut.
Insa... nu uita: un copil in viata noastra este cel mai frumos lucru care ni se poate intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raceala sau infectie urinara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci mult pentru raspunsuri dar nu stiu ce sa zic...de 2 zile a inceput sa ma doara foarte tare sfarcurile si parca am pofta de mancare... ce sa fie oare?

| Criss_2263 a răspuns:

Stai calma si mie mi s-a intamplat sa nu imi vina intr-o luna si nu am fost insarcita era din cauza ca racisem la burtasad