| PussicatDolls a întrebat:

Am si eu o intrebare mai mult pentru cei ce se informeaza despre cultura, etcbig grin
Uitati as vrea sa incerc facultatea de psihologie, dar as vrea sa`mi spuna si mie cinevawinkingeste grea? usoara?
Cel mai convingator raspuns fundita
Scz categ

3 răspunsuri:
| lemmon a răspuns:

Daca iti doresti un lucru si iti place ceea ce faci nu va fi deloc greu pentru ca vei lucra cu placere iar toate lucrurile privind munca ta, chiar si dificultatile vor veni cu placere...eu zic sa iti urmezi visul, oarecum, pentru ca poate pe parcurs te vei razgandi, iti vei dori altceva. dar atata timp cat iti doresti, nu renunta. chiar daca va fi greu satisfactia de la sfarsit va fi mare.deci: DA.
SARBATORI FERICITE!

| sunset a răspuns:

Cred ca ai gresit categoria!
Incearca altundeva.
Numai bine!

| sunseeker a răspuns:

Draga, totul pare usor in viata atat timp cat esti destul de motivat(a) sa duci pana la capat ceea ce ai inceput! Trebuie in primul rand sa stii ca la sfarsitul scolii si inceputul carierei vei fi cea care ajuta si nu cea care este ajutata... Einstein a spus : Doua lucruri sunt infinite : universul si prostia omeneasca, iar in legatura cu primul nu sunt asa sigur!
Daca esti pregatita sa sa ajuti, ramura asta e pentru tine! Eu am facut primul pas spre pasiunea mea psihologia, si iti pot spune ca este cumplit de greu sa ti se para totul usor big grin! Ca in orice domeniu, facultatea de psihologie, impune mult efort psihic si ore intregi de studiu si gandire (asta daca vrei sa realizezi ceva)in schimb satisfactiile sunt pe masura muncii depuse! Mult succes si incredere!