| alexyki a întrebat:

vorbesc cu un baiat de cateva luni, dar suntem doar amici. Mie imi place foarte mult de el, dar nu stiu ce sa cred despre sentimentele lui:uneori imi pune niste intrebari dubioase, alteori ma intreaba de nu stiu ce fete. Ma ameteste.voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Poate si el e la fel de ametit...Si nu e sigur daca te place doar ca pe o prietena sau ca pe ceva mai mult. Clarifica lucrurile, cine stie poate simte la fel ca tine.

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca asa de mult iti place de el de ce nu pupti pentru el?
Ia-l la o discutie sincera intre 4 ochii si explica-i cum sta treaba!
Ori ii alba ori ii neagra, macar sti una si buna!

| mona a răspuns:

Nu cred ca te ameteste, cred ca te considera o buna prietena[daca vroia sa fie mai mult de atat sigur iti spunea]

| STEFANXxX a răspuns:

Eu tot sunt asa laughing,dar cred ca ar trebui sa vb tu cu el, iar daca il iubesti asa de tare, ii poti recunoaste in dragoste sau sa-i dai cum spun moldovenii "Nameok", adica prin semne.Dar asta depinde de tine, el poate are alte sentimente.

| Azµre a răspuns:

Eu zic să discuți cu el, vezi dacă și el simte ceva pentru tine!

| alexyki explică (pentru Azµre):

Sunt timida. Nu pot sa-l intreb pur si simplu.

| Azµre a răspuns (pentru alexyki):

Treci peste, găsești o modalitate, lasă timiditatea că nu ajungi nicăieri cu ea.

| IloveME a răspuns (pentru alexyki):

In fata calculatorului sau al telefonului toti prindem tupeu, iar emotiile parca ar disparea! incearca asa poate rezolvi ceva!

| BlackSkyz a răspuns (pentru IloveME):

Nu e vorba de calculator unele persoane sunt mai emotive de fel iar asta le dezavantajeaza uneori, insa cu timpul timiditatea dispare

| Geniuss a răspuns:

Indicat ar fi sa vorbesti cu el si sa ii zici ce simti dar ai grija ca asta poate afecta relatia de prietenie dintre voi