| Markusfrtt a întrebat:

Imi place o fata, chiar foarte mult. Si cred ca si ea ma place. Totul a inceput cand am vazut ca se uita insistent la mine si zambea. Apoi am vorbit cu ea pe facebook. Infine, am mai pus odata o intrebare si multi mi-ai zis ca ma place, asta am inteles si eu din comportamentul ei. Chestie ca eu sunt timid, nu stiu de ce am problema asta numai cu fetele, care le plac. Ma intalneam de multe ori cu ea la scoala si eram mut, din cauza timididati si nu puteam vorbi deloc cu ea. Ea ma saluta mai mereu si imi zambea, apoi cred ca a vazut ca nu vorbesc cu ea, si acum parca nu se mai uita si asta de cateva zile. Apoi am vazut pe facebok ca este intro relatie cu unu, dar nu te mult de maxim 1 zi sa zic asa. Ala cu care este o place, asa cred. Toate astea mi s-au intamplat numai din cauza ca sunt timid. Eu asa cred, ca din cauza asta. Voi ce credeti? M-am gandit sa o sun sa vorbesc cu ea, sa incerc sa ma apropi de ea din nou.Ar trebui sa o sun? Deci ce credeti? Sau care este sfatul vostru? Credeti ca ar mai exista vreo sansa?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Hai sa fim sinceri si sa raspunzi la urmatoarea intrebare: ce sa faca o fata cu un baiat, asa ca si tine, care se ascunde dupa calculator, crezand ca asa cucereste o fata? Iti place fata? Atunci spune-i asta si ei, in direct, si invit-o la un suc. Daca nu, stai si suspina in casa, la calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iesi cu ea undeva. O sa va obisnuiti mai mult unul cu altul si vei trece peste timiditate. Si intai spune-i ca nu vorbesti cu ea nu ca esti indiferent ci timid, fa-o sa inteleaga. Si dupa vezi daca o sa te accepte pentru ceea ce esti. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propune-i sa iesiti la o plimbare prin parc. Te vei simti mai in largul tau decat daca o vei invita in alte locatii. Incearca sa iti invingi timiditatea ca vei piede mult, crede-ma. Incearca sa ii intorci zambetele, sa o saluti si sa fii un pic mai dezinvolt. sa urmaresti sa fii mai mereu prin preajma ei daca invatati la aceeasi scoala.

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Iesi cu ea undeva, doar voi 2, fara alti prieteni si incearca sa vorbesti cu ea cat mai mult.si eu sunt la fel ca tine...