| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema cu familia eu am o relatie cu un baiat care este mai mare ca mine cu 8 ani mamei mmele nu-i place de el si nuci nu vrea sa auda eu acum vorbesc cu el pe ascuns. el acum a plecat in strainatate sa mai faca un ban si eu timp ce e acolo trebuie sa vorbesc cu mama si sa-i zic de le cu toate ca mi-a zis odata ca nu-i place de el si ca daca aude ca e ceva intre noi ma omoare dar eu il iubesc mult si el pe mine si nu stiu cum sa fac sa o conving pe mama sfaturi funda si voturi plz

Răspuns Câştigător
| nekokami a răspuns:

Eu iti zic sa o iei cu calm.Ma gandesc ca daca va vedea ca tineti unul la celalalt si nu vreti sa va despartiti nicicum cred ca totusi va accepta. Oricum tu stai de vorba cu ea si intreab-o de ce e atat de pornita pe relatia voastra.Ce are cu baiatul respectiv, ce nu-i convine la el.8 ani de diferenta nu cred ca e atat de iesit din comun.Dar nici nu specifici varsta ta.Cu siguranta esti minora nu?¿Poate mama ta la asta se gandeste.

4 răspunsuri:
| lilstar a răspuns:

Eu zic ca o sa il uiti cu timpul. Sa stii ca de multe ori mamele au dreptate, ele ne cunosc cel mai bine. Avem tot dreptul sa uram deciziile care le iau asupra vietii noastre dar o sa le fim recunoscatoare in timp. Am patit ceva foarte asemanator tie, numai ca diferenta de varsta e putin mai mare iar eu am 18 ani. Dupa ceva timp mi-am dat seama ca nu simt nimic pentru el, a fost doar atractie fizica.

| DrugsAndDubstep a răspuns:

Dar spune-ne s noua cati ani ai? Ca sa stim si noi ce sa raspundem.

| DrugsAndDubstep a răspuns:

Dar spune-ne si noua cati ani ai? Ca sa stim si noi ce sa raspundem.

| moartea_9130 a răspuns:

Pei eu am 16 si el are 22 de fapt nu-s 8 is 6:d