| me_2878 a întrebat:

Am si eu o problema cu un baiat. Este vb despre Teo, cred ca v-am mai spus de el. Am vb in sfarsit cu el pe mess, si chiar ne intelegem perfect. Stie ca il plac, dar de fiecare data cand vorbim pe mess nu se poate abtine sa nu nu-mi spuna ca "vorbim si noi asa aiurea!". Ma deranjaza enoorm chestia asta. La scoala nu are nicio problema cu mine. Ma saluta, il salut, si sincera sa fiu n-am mai vazut un baiat care sa salute cu "buna". E foarte dulce, el ma saluta primul, cand ma vede. Dar cred ca o face din politete avand in vedere diferenta de varsta (2 ani). Colegii lui rad de el, si inclusiv de mine, adica nu mi se pare ceva anormal, pana la urma glumesc, asa's copiii, si in plus, ma doare in cur de ce zic ceilalti. Aveti un sfat?! Credeti ca ar fi bine sa uit de el, din cauza varstei, sau sa sper ca o sa se mai gandeasca? (el nu e genul de baiat timid, el e unic laughing ) Funda:X

Răspuns Câştigător
| oanny91 a răspuns:

Diferenta de varsta dintre mine si iubitul meu e de 3 ani jumate. si totusi suntem impreuna de aproape 6 ani. nu cred ca diferenta de varsta ar fi o problema ci caracterul persoanei respective. poate el nu te place la fel de mult cum il placi tu sau poate te place dar nu e genul ala de baiat care sa arate asta(sti tu orgoliul masculin)daca stie ca il placi de ce nu ai o discutie deschisa cu el? macar asa vezi si tu ce are in cap.nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca el stie deja ca il placi. aa si faci foarte bine ca nu te intereseaza ce spun cei din jur.sau poate ca asta il tine sa nu iti arate ca te place parerea celor din jur. poate pe el in intereseaza ce spun ceilalti de aceea eu spun sa incerci sa vb cu el mai deschis. sper ca te-am ajutat bafta pup

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca: Ar trebui sa vorbesti cu el despre sentimentele tale sa vezi cum sta treaba sa stii si tu daca ar putea fii ceva intre voi

| meli_4845 a răspuns:

Sa sti ca si mie imi place de un baiat si stie ca il plac si mereu imi spune pisi si ma cam enerveaza merog. daca iti place de el si el stie ca il placi eu zic ca sunteti perfecti unul pentru altul.