| 181818 a întrebat:

am si eu o problema:luna trecuta pe 18 mi-a venit ciclul, luna asta inca nu mi-a venit, poate fi o intarziere ca si luna trecuta? pentru ca luna trecuta trebuia sa-mi vina pe 6-7 si mi-a venit tocmai pe 18, mentionez ca in aceasta luna am avut contacte neprotejate cu prietenul meu, nu a ejaculat deloc in mine, pot fi insarcinata? daca da ar trebui sa am vreun simptom asa cred, dar nu am nici unul, ce se intampla, eu am ciclul neregulat...va rog sa-mi spuneti pup

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptome au numai 20% din femei in cursul sarcinii. Metoda de contraceptie folosita de voi are un risc de sarcina de 4-27%, asa ca o sarcina nu este deloc exclusa. Oricum, daca nu e sarcina, atunci chiar ai o problema. O menstruatie atat de neregulata este cu certitudine o mare problema, semnul unei afectiuni potential grave. Trebuie sa faci un test de sarcina cat mai repede si apoi sa te duci urgent la ginecolog. Nu e deloc de gluma sau de joaca. daca ai noroc, e sarcina, si in loc de vesti proaste, vei primi vesti bune.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa un test de sarcina, poti fi gravida, coitul intrerupt nu este o metoda de contraceptie.

| Andreia1 a răspuns:

Cel mai bine iti faci testul de sarcina.

| T. AC a răspuns:

Nu nu esti insarinata sunt altele care au intarziat mult mai mult m-am tot uitat pe aici pe TPU am dat si raspunsuri am si citit pe altora si sa stii ca sunt intarzieri si de cate o luna si nu ai nici un motiv sa iti faci grijihappy

| andreea_1337 a răspuns:

Daac vrei sa te linistesti putin ia-ti un test de sarcina desi nu prea sunt sanse sa fii, si daca ai ciclul neregulat nu prea ai de ce sa-ti faci griji dar oricum orice e posibil