| Diannee14 a întrebat:

Buna! Am si eu o problema mai delicata. Am 22 ani si sunt impreuna de 6 luni cu un baiat de 35. Este prima mea relatie si il iubesc mult. A muncit din greu sa fim impreuna si sunt convinsa ca si el ma iubeste. Are enorm de multa grija de mine, insa are acest defect despre care nu stiu ce sa cred. L-am prins vorbind cu fete, are aplicatii de dating, cont de Insta pentru agățat si un whats app privat. Când l-am întrebat, mi-a spus ca nevoia asta face parte din el. A zis ca simte nevoia sa vorbeasca cu mai multe fete si uneori sa iasa cu ele pentru a le cunoaste. Mi-a spus ca are o curiozitate pentru femei si nu se poate abtine sa nu aiba mai multe. Face totul sa para inofensiv, mai ales ca 80% din fetele alea nu ii raspund. Si stiu ca multi baieti înșală in relatii si fetele nu stiu. El macar e sincer cu mine… e gresit ca stau in relatia asta? Cum as putea sa ma separ de el cand il iubesc atat?

20 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Iti voi raspunde doar la prima intrebare si apoi iti voi pune si eu una.
E gresit ca stai in relatia asta? Din puntlctul meu de vedere, faci o imensa greseala, iar intrebarea mea este...cum poti sa nu te separi de el?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Imi place de el, isi trăiește viață maxim, în schimb tu iti pierzi vremea. la Varsta ta ar trebui sa fii studenta, sa te distrezi cu colegii și sa străbați cearsafuriile campusurilor universitare

| ania a răspuns:

Poate faci si un copil, doi si iti trece si iubirea, pe urma va fi mai ușor săil lasi?

| Violleta2022 a răspuns:

Fugi, fugii de asta ca-i curvar sau proxenet!

| sierra1 a răspuns:

"sunt impreuna de 6 luni cu un "baiat" de 35... A zis ca simte nevoia sa vorbeasca cu mai multe fete si uneori sa iasa cu ele pentru a le cunoaste"

lasă-l baltă in doi timpi și trei mișcări. Adică mâine. e plin de ei!

| dullcat a răspuns:

Mai, ala te insala si tu il astepti cuminte acasa? Fugi cat vezi cu ochii.Asta nu e iubire, deloc! Daca la 35 de ani te comporti ca la 18 si mai bagi si scuze, aducand suferinta altora, e grav. Daca ar cauta numai ons, ok.Dar sa intri in relatii cu femei asa ca o plasa de siguranta, ca sa stii ca te asteapta cineva cu masa pusa, in timp ce tu te distrezi cu alte femei, e cat se poate de mizerabil.

Astfel de persoane trebuie sa isi faca relatii cu alti oameni care gandesc si procedeaza la fel, nu cu cei care vor o relatie stabila si un singur partener.Repet, fugi.

| Catrice a răspuns:

Loool ala te inseala pe fata si ție ți se pare normal m-ai minte deloc sau ce

| Holiday a răspuns (pentru Catrice):

"Loool ala te inseala pe fata si ție ți se pare normal"

Tocmai ca n-o inseala. Daca nu ii spunea o insela.

| Catrice a răspuns (pentru Holiday):

Minte de bărbat roman la ce sa te aștepți rolling on the floor

| Holiday a răspuns (pentru Catrice):

De fapt in Romania sunt mai putine relatii deschise decat in alte tari.

| Catrice a răspuns (pentru Holiday):

Mhm de asta toate femeile se plâng ca le înșală bărbații ca ii tin prea sub papuclaughing

| Marius22222222222 a răspuns:

Și dacă face sex cu altele ghicește cui ii aduce vreo boala acasa

| CleanHeart a răspuns:

Of girl, ti ai ales primul un nenoro și nu mai continui și te anunț că pe primul când te despărți îl vezi mai perfect ca stelele dar îți promit că dacă ai puterea sa faci asta o sa dai de unu pe măsură cu timpul ce o sa te iubească cu adevărat și până atunci o sa fii obligata să investești în tine și în dorințele tale happy infidelitatea nu se iarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spui aici este genul "relațiilor deschise".

| FindMyName a răspuns:

Ar trebui sa vorbești cu el despre ceea ce te deranjează, comunicarea e cheia. Dacă chiar te iubește, nu văd de ce sa mai vorbească și cu altele?
Eu aș spune să vorbești cu el, și dacă nu se rezolva, mai bine pune punct. Decât sa stai neconfortabil intr-o relație și sa stai stresata dacă te înșală sau nu, mai bine îți găsești un băiat cu care sa ai parte de liniște. no stress.

| Diannee14 explică (pentru FindMyName):

Am avut discutii lungi. Amandoi suntem foarte deschisi si mi-a spus ca nu poate sa renunte la asta. M-a rugat sa incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si in timp n-o sa ma mai afecteze chiar daca ajunge sa faca si sex cu ele. Nu stiu daca sunt eu exagerata sau prea oarba…

| FindMyName a răspuns (pentru Diannee14):

Nu...clar pune punct. Nu e normal, nu e ok! Sa ajungă și la sex? E deja prea mult, nu e bine.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Diannee14):

Oarbă clar

| dullcat a răspuns (pentru Diannee14):

,,M-a rugat sa incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si in timp n-o sa ma mai afecteze chiar daca ajunge sa faca si sex cu ele. Nu stiu daca sunt eu exagerata sau prea oarba.''
Esti oarba si manipulata 100%. Repet, fugi! Din moment ce ai fost abuzata de mama ta in asa hal https://www.tpu.ro/......ut-sa-dea/ imi pare rau sa-ti spun, dar tu nu stii ce inseamna iubirea sau relatiile sanatoase.Doar pentru ca individul asta nu te bate, nu inseamna ca te iubeste! Mergi la psiholog, ai mare nevoie, altfel vei sfarsi in relatii toxice in continuare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Diannee14):

Nu, scumpo, nu esti nici exagerata si nici oarba. Esti doar proasta.