| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Mie imi place de un baiat de la mine din clasa si ceilalti zic ca si el ma place, fiindca spun ca e evident si eu cred ca ma place si pot sa spun ca si simt asta.Sa va dau niste semne din care eu cred ca ma place:se uita foarte frumos la mine si ne intersectam privirile foarte des, se mai intampla sa intoarca privirea cand vede ca eu ma uit la el, se comporta dragut cu mine, imi zambeste si pur si simplu are ceva in ochi cand ma priveste, ma refer la o stralucire aparte, ma atinge accidental si uneori se joaca cu mainile mele si mai imi ia apararea dar pe ascuns, incat sa nu se observe, dar eu imi dau seama de asta, si radem amandoi foarte mult impreuna[ba chiar il visez noaptea]. Dar eu nu stiu ce sa zic, daca ma place sau nu. Voi ce parere aveti? Ma place sau nu din semnele care vi le.am dat, si va rog sa imi spune. ti si semnele ca un baiat te place. Si cum pot sa fac sa ii atrag atentia sa il fac sa ma placa mult si sa fiu cu el? Mersi mult celor care au avut rabdarea sa citeasca si va rog multe raspunsuri. Promit ca dau funda si vot la cele mai bune raspunsuri.:*

Răspuns Câştigător
| Miniiii a răspuns:

Buna,stai linistita,te place cu siguranta,incearca sa ii atragi tu cat mai mult atentia,fa-l pe el sa faca primul pas, nu te lasa neaparat convinsa de cuvantul prietenelor tale, fa ce-ti spune inima...si chestia caci il visezi noapte este foarte des intalnit,pentru mine e un semn clar ca imi place de cineva, vezi cum se comporta cu tine in continuare, iar dupa actionezi:*