| xFaith a întrebat:

Am si eu o problema.

Sa o iau cu inceputul. Baiatul care credeam ca este totul pentru mine, s-a despartit de mine, acum 2 luni. In fine, am trecut peste.

Eu de altfel, stau in acelasi sat cu el. Si. am inceput sa ies si cu alti baieti. Nu neaparat, sa ma combin. doar asa, amici baieti. Dar eu ies mai mult seara, ca sa nu vorbeasca lumea. si faza e ca m-a vazut si fostul meu prieten, care a inceput sa ma huiduiasca, gen : Iuuuuu. A facut asta in timp ce era in masina lui.

Nu stiu ce sa fac. nu vreau sa vorbeasca lumea de mine, sa imi spuna ca voi devenii, panarama satului, daca ma vad si cu alti baieti. Sau fostul meu prieten sa zvoneasca anumite lucruri.

Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| Ela19 a răspuns:

Buna! Ceea ce faci tu nu este deloc gresit,tu doar iesi cu niste baieti ca simpli amici,va plimbati,etc! Nu este nimic rau in asta,esti tanara ai tot dreptul sa iesi sa te plimbi! Lumea nu are de ce sa vorbeasca despre tine,ca vei deveni panarama satului,sau chestii de genul,ca doar nu te-a vazut fostul iubit calare pe acel baiat,ci doar va plimbi si vorbeati. Sfatul meu este sa nu asculti de gura lumii,fiindca niciodata nu iti va fi bine, si stii si tu foarte bine ca, gura lumii e sloboda, si mereu va gasi cuiva nod in papura, chiar daca nu a facut nimic rau.Capul sus, si nu mai fi pesimista in privinta asta, totul va fi bine, daca gandesti pozitiv.

6 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Gura lumii va vorbi mereu. nu ai cum sa o opresti. unii zic si ceea ce nu e adevarat. eu zic sa lasi lumea in pace si distreaza te cu prietenii tai, simte te bine atata timp cat nu faci nimic neinregula totul e ok. in plus e viata ta si tu stii cel mai bine ce este bine pentru tine si ce nu. pup

| neutrino a răspuns:

Daca-ti pasa de gura lumii, atunci intra devreme in casa, asa cum doreste gura lumii sa faca fetele cuminti.

| ywar a răspuns:

Gura lumii nu o sa o astupi tu vreodata pentru simplul fapt ca ei sunt multi si tu una singura. In alta ordine de idei e un dezavantaj sa traiesti intr-un sat in care toata lumea se cunoaste cu toata lumea. Pe de alta parte - huiduieli - huiduielile sunt si pe stadion si pe strada. Daca iesi cu cine trebuie si te simti bine in compania sa nu mai conteaza nicio huiduiala! parerea mea!

| 7639781254 a răspuns:

Fii indiferenta. Inteleg ca probabil lumea din sat e convinsa ca daca iesi cu un baiat fara sa fii cu el, esti cea mai mare panarama, dar tu ignora-i pe toti cu tot tupeul si simte-te bine alaturi de prietenii tai.

| Xenia16 a răspuns:

Nu baga de seama ce zice satul, te cred prin ce treci, cel mai bine fi indiferenta:*

| SpLatTionut a răspuns:

Iesi cu fetelewinking Si cauta-ti alt iubit. Asta va remedia situatia. Dar atentie, acel iubit nou poate sa fie si cel mai bun prieten. Dar sa stii ca e de incredere, nu sa te arunce dupa o noapte ca pe o panarama, intelegi? big grin