| xFaith a întrebat:

Am si eu o problema.
Sa o iau cu inceputul. Baiatul care credeam ca este totul pentru mine, s-a despartit de mine, acum 2 luni happy. In fine, am trecut peste.
Eu de altfel, stau in acelasi sat cu el. Si. am inceput sa ies si cu alti baieti. Nu neaparat, sa ma combin. doar asa, amici baieti happy. Dar eu ies mai mult seara, ca sa nu vorbeasca lumea. si faza e ca m-a vazut si fostul meu prieten, care a inceput sa ma huiduiasca, gen : Iuuuuu straight face. A facut asta in timp ce era in masina lui.
Nu stiu ce sa fac. nu vreau sa vorbeasca lumea de mine, sa imi spuna ca voi devenii, panarama satului, daca ma vad si cu alti baieti. Sau fostul meu prieten sa zvoneasca anumite lucruri.
Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Buna, in primul rand, cainii latra ursul merge, totul in viata este trecator, dar sa nu ne abatem de la subiect, in ziua de azi, am vazut multi baieti care dupa ce se despart de persoana iubita arunca cu injurii gen : curvo, tarfo, etc. dupa ce te-ai folosit de ea este curva? hmm, gresita mentalitatea unora, sfatul meu este sa-ti refaci viata, daca o floare miroase urat, asta nu inseamna ca toate miros la fel, mult succes pe viitor iti doresc, cauta un baiat care sa te pretuiasca, sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu, sa nu incerce ca sa te schimbe, dupa nu te mai iubeste pe tine, iubeste ce a schimbat, iar atunci cand 2 oameni se iubesc, se inteleg din priviri, daca te huiduieste inseamna ca nu te-a iubit, sau poate face din invidie, gelozie, etc. dar ma-ndoiesc, cand iubesti o persoana, chiar de te desparti de ea, nu ai cum sa o jignesti, pastrezi doar amintirile frumoase, sperand ca intr-o zi, vei avea inapoi, ce a luat odata vantul, capul sus si mergi inainte, viata nu se termina aici, iar baieti sunt cata frunza-n iarba, doar sa stii ce sa alegi, ca la loto, alegi biletul castigator, esti campion, dar exista si posibilitatea sa alegi la bilete pana te saturi si dupa sa nu ai nici o satisfactie, traieste-ti viata, una avem, multa bafta in dragoste
O seara placuta!

4 răspunsuri:
| Xenia16 a răspuns:

Nu tine cont de sat, si eu am patit la fel, am ajuns sa sufar rau din cauza asta. Nu il mai baga in seama, crede-ma asa e cel mai bine.

| Luminou a răspuns:

Toti din sat vorbesc cum au chef, nu trebuie sa le dai importanta, mai ales lui c: Daca nu-l bagi in seama, sigur o sa se plictiseasca si o sa te lase in pace big grin
Sper ca am fost de ajutor! happy

| Sevrajkansas a răspuns:

Ignora-l mai fata. Fix de asta nu poti tu sa-ti traiesti viata. Fii serioasa! Iesi cu cine vrei, cand vrei. Iesi sa socializezi. Daca s-a incheiat o relatie, nu inseamna ca trebuie sa te calugaresti! Fii mandra, ca tara rage de prosti!

| Myhuu a răspuns:

Parerea mea este ca oamenii care tin cu adevarat la tine nu te vor face panarama satului, sfatul meu fiind de a nu-i baga in seama.