| Georgi_4985 a întrebat:

am si eu o problema... si sunt cam ingrijorata.Eu am menstruatia neregulata am luat si pastile sa regleze(duphastan)3 luni, a fost ok, dar acum in luna a 4 a mi-a intarziat deja o saptamana. dupa aceasta saptamana in care trebuia sa-mi vina am avut primul contact sexual eu fiind virgina.La un moment dat prezervativul s-a rupt (el nu isi daduse drumu inca) numai ca il scosese imediat dupa ce se intamplase dar ma gandesc acum cu secretia aia din timpul sexului care contine si ea spermatozoizi, chiar daca mai putini.Chiar si asa, sunt ingrijorata ca avand si menstruatia dereglata e mai greu sa afli perioada fertila. Oare e vreun risc sa raman? sa ma gandesc deja la pastila de a 2a zi? Sunt confuza si inca nu stiu ce sa fac.As astepta si sa-mi vina dar avand in vedere astea. e greu sa astept. Poate imi puteti da un raspuns...cat mai repedesad, si fara misto-uri.va rog.

2 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Trebuia sa iei deja pastila laughing Si esti foarte fraiera ca ai luat pastile ca sa iti reglezi ciclu, toate avem ciclu neregulat la inceput si daca iei pastile iti dereglezi tot organismu, cine ti.a zis sa iei? Tu nu esti constienta? Pana la urma daca iti intarzia sau iti venea mai devreme ce? Era mare paguba? Eu nu cred, gaseai tampoane si absorbante la magazin oricand. Trebuia sa iei deja pastila de a doua zi, acum e posibil sa fie prea tarziu si poti fi insarcinata doar ca sansele sunt mai mici, insa exista.

| Georgi_4985 explică:

Lol,inainte nu imi venise de 3 luni menstruatia, si am fost la endocrinolog dupa care mi-a dat tratamentul, iti dai seama ca nu l-am luat de capul meu...in legatura cu pastila.da mai e timp, dar inainte o sa-mi fac un test de 24h