| papushiQa_1244 a întrebat:

am si eu o problema si vreau sa ma ajutati, sut virgina insa prietenul meu vrea sa fac dragoste cu el, dar eu nu simt ca inca nu sunt pregatita, dar el imi zice mereu ca o s-o facem cind o sa vreau eu. Cind suntem impreuna, suntem pe cale sa o facem, raminem aproape goi, dar nu o facem. Se intimpla doar atingeri, mingieri (si in locurile intime) dar el nu insista ft mult pentru ca stie ca eu nu o sa vreau. As vrea sa facem, dar parca imi e frica sa nu ne despartim, stiu ca ma iubeste mult si eu il iubesc, dar totusi parca imi e frica...Eu am 17 ai, iar el 19... Ajutati-ma va rog, ce sa fac ca chiar nu stiu (rog seriozitate).

Răspuns Câştigător
| IngridGenDăăăă a răspuns:

Ok, esti destul de mare acum pentru a ti incepe viata sexualahappy. Se pare ca prietenul tau este foarte intelegator. Acum doar tu poti sa iei aceasta decizie, dar daca nu te simti pregatita sau iti este frica, asteapta pana cand o vei face cand esti cu adevarat preagatita pentru ca astfel de vei simti mai in siguranta si probabil placerea va fi mai mare. Sper ca te am ajutat. Funda:*?

4 răspunsuri:
| CandyES a răspuns:

Pai nu aveti suficienta incredere sau cel putin tu nu ai in elhee hee ar trebui sa incerci so dbandesi daca sti ca el te iubeste cu adevarat si sa abordezi problema si cu el sa vezi cam cum ar gandi el, ce ar vrea el happy. Si sai vorbesti si de ceea ce tie frica atunci o sa-si deie si el seama si o sa incerce sa te ajuta cat de cat, ca doar nu poate el sa te forteze happy.

| Daliutza a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa te culci cu el fa-o.nu vei regreta daca tu crezi ca e persoana potrivita.mi se tot intampla si mie pana acum o saptamana si nu regret pentru ca stiu ca il iubesc si ma iubeste iar daca tu chiar vrei fa-o iti spun nu vei regreta asculta sfat de la,, experta** si nu va veti desparti pentru ca daca te iubeste nu o va face se va simti vinovat mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii care e faza...ar trebui sa-i spui si lui tot ce simti, tot ce ne-ai spus si noua happy daca te iubeste te intelege happy si faza cu sexul, va veni de la sine, crede-ma. cand nu o sa mai ai retineri o sa o faci. sper ca te-am ajutat :*

| Briceis a răspuns:

Pai daca nu te simti pregatita nu o fa! daca te iubeste va putea astepta inca un pic pana te simti pregatitasucces:*