| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema sper sa ma puteti ajuta.iau anticonceptionale dar joi le-am terminat si tot joi am inceput sa iau antibiotice.ieri am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat pentru ca am cam uitat ca iau antibiotice.e posibil sa fi ramas insarcinata? maine sau poimaine ar trebui sa-mi vina ciclu.sad dau funda si vot la cel mai bun rasp.

Răspuns Câştigător
| roxyflory a răspuns:

Depinde de cat timp le iei de ex eu am luat anticonceptionale timp de 9 luni dupa care am luat o pauza timp de 2 luni si am facut sex neprotejat si nu am ramas dar asta depinde si de corpul fiecaruia si din cate mai stiu unele antibiotice reduc din protectia pastilelor funda

3 răspunsuri:
| roxyflory a răspuns:

Aa,am uitat sa spun ceva nu mai tin minte si de ce sa mint dar stiu sigur ca la un interval de timp trebuie sa faci o pauza sau risti sa-ti dai hormoni peste cap si sa nu mai ramai insarcinata si ai nevoie de ceva tim pana substantele din corp sa fie eliminate de tot asa ca stai fara grijihappy

| Costica_Alina_1991 a răspuns:

Poi daca joi ai terminat anticonceptionalele de joia viitoare daca ai vrea ar trebui sa continui cu ele si deci esti protejata si chiar daca nu ai fi maine sau poimaine trebuie sa iti vina menstruatia si deci nu esti in perioada fertila

| andreeaanda a răspuns (pentru Costica_Alina_1991):

Pai da am luat antibiotice oxacilina.si am citit ca isi pierde protectia pastilele