| alexu95 a întrebat:

Buna am si ew o problema si sper sa ma ajutati happy sunt timid cu fetele nu chiar cu toate in special pe cele NOU cunoscute nu stiu ce sa le zic ma pierd complet.Marea problema e ca imi place o fata mult de tot happy:X in general pe mes dar asa la scoala mai deloc si cred ca ma place ea e diferita de celalalte nu pot sa zic ca sunt un baiat cu ghinion la fete happy mai ales acum ccand a inceput liceu o gramada de fete mi-au facut propuneri chiar si cu 1 an 2 mai mari dar,,, am refuzat ew chiar tin la fata aceea mult de tot dati-mi va rog sfaturi

Răspuns Câştigător
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna.
Pentru inceput nu stiu daca stii cum se numeste.detalii despre ea sa zic asabig grin. dupa aia intri in discutii usor cu ea, de exemplu sa vezi ce gen de muzica asculta, ce ii place sa faca in timpul liber, ce nu ii place...intelegi la ce ma refer?
Dupa aceea ai putea sa o intrebi ce fel ii place ei un baiat sa fie, si chestii de genul asta din nou;:d
eu zic sa nu te arunci direct.usor.usorbig grin
si asa iti vei da seama mai mult daca ei ii place de tine dupa felul cum vb, dupa gesturi. dupa aia i'ai putea spune daca ar vrea sa iesiti la o cafea, un suc ceva,.sa va cunoasteti mai bine. Cine stie nu?big grin
incercare moarte n-are.
Si cand crezi tu ca e momentul potrivit si in locul potrivit ii spui sentimentele tale fata de ea.
Sper ca te'am putut ajuta.:d
Asta a fost parerea mea si felul meu de a gandi.numai bine.

2 răspunsuri:
| KetaminaMDMA a răspuns:

Haha,asa sunt si eu cu o tipa la scoala man,gen nu ne vorbim mai deloc si pe mes sunte ok doar ca eu nu sunt rusion laughing, incearca sa te apropii de ea in calitate de prieten si cu timpul o afli daca daca te place, eventual bate apropouri.

| ionut220990 a răspuns:

De data asta sfaturile nu cred ca ar fi asa utile pentru ca in general cand te bagi in seama cu o fata isi pune amprenta foarte mult caracterul tau...parerea mea e sa iti faci mai mult curaj!