| vlad_4737 a întrebat:

Buna am si ieu o intrebare am cunoscut recent o fata pe messenger si imi place tare mult de ia problema ii ca ea este din bacau si ieu din cj si nu putem sa ne intalnim si as vrea tare mult sa ne vedem si ea ar vrea dar nu stiu cum sa fac vreo sugestie? va merge relatia?

2 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Relaţiile la distanţă merg într-un singur caz : sunteţi din acelaşi oraş, staţi împreună vreo 2-3 ani, şi după unul e nevoit să se mute. Şi de altfel, când persoanele au peste 18 ani (se pot vizita). În cazul tău (având în vedere greşelile gramaticale), eşti încă minor, deci, singur să pleci nu poţi, şi nu cred că vrei ca părinţii să plătească vreo 2 milioane benzina doar ca tu să cunoşti o fată "de pe mess". Ar fi lipsă de respec şi un lucru negândit.
De altfel, relaţia nu va merge oricât de mult "v-aţi iubi" şi "plăcea", datorită sentimentului de "oare e sinceră?", "oare nu mă înşeală?", "oare cum arată cu adevărat?". Vei fi complexat de faptul că nu o poţi vedea, atinge, săruta etc.
Cel mai bine, pentru amândoi, ar fi să îi ştergi id-ul, să încetaţi cu aceste conversaţii pe care le aveţi. Să treceţi peste! Să vă căutaţi prietenii din oraşul vostru. În felul ăsta vă va fi mai bine amândurora. Nu te avânta într-o relaţie la distanţă fără să cunoşti cu adevărat partenera. Baftă şi numai bine!

| Ramona1 a răspuns:

Cati ani ai? Ca o relatie sa mearga la distanta e nevoie de incredere unul in celalalt,de comunicare si,bineinteles, de iubire. Daca esti destul de mare si o poti vizita, stabiliti o zi si va intalniti.Si eu trec prin asa ceva: prietenul meu e din Alba, iar eu din Bucuresti.