| io_4021 a întrebat:

am si o o intrebare care ma tot framanta. oare am sarcina peste ciclu? sa va explic :luna aceasta mi-au intarziat menstruatia 3 zile dupa care m`a tinut numai 4 zile si a4a foarte putin. l vre`o saptamana dupa ce mi-a trecut adica asta ieri cand am fost la baie am sters un cheag mare de sange.azi cand am fost la baie la fel numai k de data asta era mult mai mic...mentionez ca am intretinut relatii sexuale in timpul menstruatie.sa fie si asta un motiv? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul in timpul menstruatiei poate sa iti dea o infectie sau poate sa te lase insarcinata. Dupa cum descrii ultima sangerare, ea ar putea fi omenstruatie falsa, de fapt o sangerare de nidatie, de fixare a sarcinii. Dar e posibil sa ai si alta probleme (de exemplu un polip de endometru) care sa nu aiba nici o legatura nici cu sarcina, nici cu sexul la menstruatie.
Eu iti recomand sa-ti faci luni dimineata, din urina de dimineata, un test de sarcina si apoi, indiferent de rezultat, in cursul zilei de luni sa te duci la ginecolog. Fie sarcina sau nu, este foarte grav faptul ca pierzi sange in afara menstruatiei.

5 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Daca nu te-ai protejat, da poate fii sarcinastraight face fa un test de sarcina din urina de dimineata si apoi mergi la medic, pentru ca nu e normal ceea ce ti se intampla!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Normal la o femeie ii vine intre 3 si 5 zile.

| justify a răspuns:

Mergi la medic... e cel mai bine si cel mai indicat...succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este unul din rezultatele care apar când întreții raport sexual în acest interval de timp. Nu degeaba nu este recomandat să întreții raporturi sexuale în timpul menstrei.
Consultă un medic ginecolog pentru investigații și tratament.
Organismul își face singur treaba dacă nu este perturbat de factorii externi în timpul său normal!
Cheagurile de sânge mai poate indica și o răceală.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi)