| MirunaDakat a întrebat:

Mi. a intarziat menstruatia cu 4 zile. E ceva? Mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale.Multumesc anticipat.happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nimic,deocamdata.
In afara faptului ca poate inca e prea devreme sa se fi reglat si sa-ti vina standard,exista si raceli (cu frigul asta e si normal),mai exista si mici dereglari hormonale.
Daca te-ai obosit,daca te-ai stresat,daca ai tinut sau tii o dieta,daca ai o carenta in alimentatie, pot aparea usoare dereglari hormonale, organismul uman este influentat de foarte multi factori.
Te sfatuiesc sa astepti si abia daca intarzie mai mult de 10 zile sa stai de vorba cu mama ta si sa mergeti la medic.
Sanatate multa si ai grija de tine!

| mgtow a răspuns:

E normal sa intarzie cateodata.

| Anca95 a răspuns:

Nu este nimic, miruna.Linisteste-te esti la pubertate si este normal sa iti intarziu pentru ca se regleaza.Chiar si femeilor le mai intarzie cateodata.Corpul nostru nu e o masinarie.

| maniakul a răspuns:

E normal mai intarzie cate odata