| amy8899 a întrebat:

Am un coleg in scoala de care sunt indragostita. Avem cateva ore care le facem impreuna iar in acele ore el se uita la mine, ma tot tachineaza iar in pauze ma cauta si ne intelegem foarte bine. Iar prietena mea cea mai buna a fost cu el impreuna si ma intreb :
1. Daca el ma place si cum imi dau seama de asta.
2. Daca as fi impreuna cu el prietena mea sar supara pe mine?
3.Cum sa fac sa devin mai apropiata de el incat sa fiu impreuna cu el?

Răspuns Câştigător
| Miire a răspuns:

1. Tachinarea, te priveste, va intelegeti bine... poate deveniti mai mult decat prieteni smug.

2.Nu are de ce, adica de ce ar fi? Nu mai e cu el, nu mai simte nici un sentiment pentru el.

3.Normal, ca fetele trebuie sa faca primul pas laughing. Bine, normal ar trebui sa-l faca baietii dar na` ce sa le faci, sunt fricosi... Trateaza`l ca pe un prieten, spune`i glume, fa`l sa rada si deschide discutii despre pasiunile lui big grin.

Fundaa smug?

4 răspunsuri:
| trista12 a răspuns:

Incearca sa fii atenta daca atunci cand sta cu tine si vorbiti, nu aduce mereu vorba de prietena ta.Iti spun asta pentru ca eu am patit asa, iar respectivul se folosea de mine ca sa afle despre prietena mea.
Cred ca poti incerca sa vorbesti cu prietena ta direct despre asta, sa vezi daca ar fi deranjata de o posibila relatie intre tine si fostul ei iubit.
Daca te place sau nu, ai sa afli in timp - incearca sa fii sincera cu tine, altfel ai sa ai de suferit.
Succes!

| Georgiana1123 a răspuns:

Deci tu te intrebi daca prietena ta s-ar supara dar totodata vrei sa afli cum ai putea sa fi cu el chiar daca e posibil ca el sa nu te placa? Esti putin cam... :/

In fine, clar o sa se supere ca doar nu o sa sara in sus de bucurie. Chiar daca ea va zice ca nu o deranjeaza inatrul ei se va simti ranita si tradata. Nu incerca sa il faci sa te placa (nici nu cred ca e posibil...adc poate e laughing ).

Apoi daca el bate apropouri, bineinteles ca tu nu o sa poti sa il refuzi (mi-am dat seama din ce ai scriswinking ) si va trebui sa ii explici prietenei tale.E un moment delicat ca sa zic asa laughing stiu cum e pentru ca intamplator si mie mi s-a intamplat sad BAFTA :*

| amy8899 explică (pentru Georgiana1123):

Multumesc am sa incerc sa vad daca merge :*