| AnaMaria2379 a întrebat:

Buna☺am un prieten pe nume Victor...(il cunosc de 5 ani) el ma place de muult.dar eu nu stiam, si chiar nu il plac.i-am spus clar ca nu vreau o relatie si acum.e suparat pe mine.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| EaSports a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Si baietii si fetele trebuie sa fie intelegatori cu aceasta situatie. Nimeni nu este obligat sa se intalneasca cu cineva daca nu-i pace. Incearca sa vb cu el direct, explica-i care este motivul, in acest moment tine-l de maini si la urma pupa-l pe obraz, sper sa te inteleaga. Nu trebuie sa-l minti doar spune-i ca nu ai atractie fata de el, spune-i ca il respecti prea tare, deci nu poti ca sa fiti impreuna.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In viata nu poti avea orice vrei, dragoste cu sila nu merge, daca e matur isi va seama de asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l ignori in continuare, manifestandu-ti indiferenta. Nimic mai mult. Timpul va rezolva problema.

| Florentina9210 a răspuns:

Ii trece lui. De obicei, baietii care nu obtin ce vor, ajung sa se manifeste foarte violent. Faptul ca e doar suparat pe tine, acesta e doar inceputul ''chinului''. Eu zic sa inchei orice legatura cu el, e mai bine pentru viata ta.

| Staind a răspuns:

Ii trece.

| AnaSayLove a răspuns:

Lasa-l in pace