| anonim_4396 a întrebat:

As avea mare nevoie de niste sfaturisadImi place de un baiat si l-am vazut prin scoala de cateva ori. Dar sunt prea timida pentru ai zice ceva sau a intra in vorba, plus de asta ca nici nu ne cunoastemthinking
Si nici nu am incredere in minesad
Please, help me!big grin
Funditahappy

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Incearca sa-ti invingi timiditatea! Nu-ti face bine si o sa ai de pierdut! Intra in grupul lui de prieteni, vorbeste cu el, dai de inteles ca vrei ceva sau fura-i un nr. de telefon sau id de messenger si incearca sa te bagi in seama asa. Nu mai astepta ca poate o sa-ti para rau!
Succes!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând trebuie să fii tu puternică, să ai încrede în propriile tale forțe iar în al doilea rând salută-l tu prima și dacă îți răspunde este un pas înainte. Mai târziu, la câteva zile să zicem, vă salutați și tot tu dacă nu o face el înaintea ta, îl întrebi cum îl cheamă și uite așa din pas în pas vă cunoașteți.
Succes.
Pa, pa.

| unbaiat a răspuns:

Te duci la el si il saruti fara vreo vorba. Efect garantat intr-un fel sau altul laughing

| LuDo a răspuns:

Si eu trec prin astalaughingSi cel mai bine ar fi sa bagi id'ul lui in lista daca il ai!winkingIncearca sa vorbesti cu el. Uneori baietii nu fac primul pas si trebuie sa'l facem noilaughingImprieteneste'te cu el, gasiti ceva comun intre voi, pentru ca sigur trebuie sa fie si nu mai suferi gandindu'te ca niciodata nu te poate placea nimeni!winkingCu siguranta stii la ce ma refer! Aduna incredere si gandeste pozitiv!kissSucces!:-X

| Gioss a răspuns:

Una dintre cele mai eficiente metode de a-i transmite unei persoane ca te intereseaza o eventuala relatie cu ea este limbajul trupului (cind te joci cu parul un semn de nervozitate, contactul visual, inainte ca cineva sa rosteasca vreun cuvant, ochii au transmis deja un mesaj, care poate fi interpretat in diferite moduri. Zimbetul…etc. )
Unui baiat ii captezi foarte usor atentia mai ales daca est simpatica …si il mai si privesti de 2 ori in ochi insistent …. o sa faca hormonii in el ca sanitarii in acvariu 

| Gioss a răspuns:

Una dintre cele mai eficiente metode de a-i transmite unei persoane ca te intereseaza o eventuala relatie cu ea este limbajul trupului (cind te joci cu parul un semn de nervozitate, contactul visual, inainte ca cineva sa rosteasca vreun cuvant, ochii au transmis deja un mesaj, care poate fi interpretat in diferite moduri. Zimbetul…etc. )
Unui baiat ii captezi foarte usor atentia mai ales daca est simpatica …si il mai si privesti de 2 ori in ochi insistent …. o sa faca hormonii in el ca sanitarii in acvariu 

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie in cateva cuvinte ce simti, si nr tau de telefon pe un biletel,. daca e interesat te suna el...,, ps: (convingete ca primeste biletelul)

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

Si eu am trecut prin asta...dAR.aM stiut cum sa fac.

I.am cerut prietenului lui id baiatului de care imi place, mi l. a dat.am vorbit pe mess.i.am spus cine sunt.si mi. a zis sa ma descriu.

Dupa cateva minute. m. a intrebat daca vreau sa ma combin cu el.so...big grin.
E usor.numaca trebuie` sa stii sa te descurcihappy.

Fundita?:X