| dulceamara a întrebat:

as avea niste dubii,, credeti ca ma puteti ajuta? m-am culcat cu prietenul meu, si nu mi-a curs sange. dar m-a durut grav, am mai avut o relatie sexuala, dar nu totala eu fiind prea~stramta~credeti ca mai sunt virginahappy? stiu ca unele fete au himenul elastic si nu se rupe foarte repede, dar daca nu il am, nu trebuia sa imi curga sange?(ps:am facut protejat)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. Virgina este o femeie care NU a avut nici un contact sexual. In plus, trebuie sa stii ca 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare, iar probabil tu te gasesti printre ele.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu prea exista "prea stramta" ci neexcitata, adica insuficient preludiu si deci nici vaginul nu era relaxat si pregatit de musafir, nic lubrifiat, si nici tu suficient de realxata psihic! - data viitoare bea un pahar de vin rosu cu 20 de minute inainte!
Si despre himen, daca nu l-ai avut, de unde sa fi curs sange?!

Linisteste-te si o sa fie bine! Ritmul adaptarii si trairii placerii difera de la femeie la femeie!

| Floreenofficial a răspuns:

E posibil sa mai fii fiindca ai himenul elastic. dar in acelasi timp ai putea sa nu mai fii.nu e obligatoriu sa curga sange.

| Derye a răspuns:

Virginitatea inseamna sa nu fii avut contacte sexuale. Atata timp cat jucaria lui ti'a atins jucaria ta, nu mai esti virgina.

| tyana a răspuns:

Cum sa mai fii virgina daca ai avut deja un contact sexual in urma caruia spui ca te-a durut"grav". Nu ti-a curs sange pentru ca nu mai erai virgina de la prima incercare chiar daca tu spui ca nu a fost"totala".
E adevarat ca exista multe cazuri cand nu apare sangerarea din prima incercare sau nu apare deloc, dar asta nu inseamna ca mai esti virgina.

| Alexandra_2197 a răspuns:

Daca ai simtit acea durere e clar ca nu mai esti virgina
nici mie nu mi-a curs sange cand m-am dezvirginat
nu este obligatoriuhappy

| orailibrail a răspuns:

Nu mai ești.
Himenul elastic este o raritate.
Multe fete cred ca îl au. Dar în realitate sunt ffff puține fetele care chiar îl au.
Aproape 0, 01%