| Alexandra_8746 a întrebat:

as dori sa va intreb, pe copii care au numai note bune, care e secretul de a lua note bune, cum va organizati timpul?
Scuze pentru categorie.

Răspuns Câştigător
| νєησм a răspuns:

Programul tocilarului pentru a lua note clasele 5-8:Te trezesti la ora 08:20 te duci la baie te speli pe dinti si pe ochi iei micul dejun se face ora 08:30 (nu te grabesti cand mananci) te duci si iti ei cartile in parte si citesti intruna pana la ora 10:40 atunci te duci te hotarasti cu ce te imbraci se face 11:00 pleci la scoala.Trec toate orele este ora 17:00 te duci acasa se face ora 17:25 te duci te schimbi si te duci la masa sa mananci termini de mancat se face ora 17:45 apoi te duci si bagi nasu prin toate cartile si iti faci temele termin tot de invatat si scris si se face ora 20:45 iti iei pijamalele si te speli pe dinti se face ora 20:55 te duci in pat si te uiti la tv pana la 21:30 inchis tv si te culci si tot asa sper ca ti-am fost de ajutor doar asa poti face daca vrei sa ai note numai si numai de 10winking iti organizezi timpul numai si numai pe invatat bafta:*.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

A fost o perioada in care luam note mari.Nu faceam foarte multe eforturi.Invatam cand veneam de la scoala, citeam inainte de culcare[cica daca citesti inainte de culcare retii mai usor], citeam de vreo 2 ori inainte de culcare ca sa memorez mai bine, si a 2-a zi dimineata lectia era aproape invatata.Si temele tot asa, le faceam cand veneam de la scoala.
Well, nu eram "copilul fara viata", acum am spus modul in care invatam, nu si ce faceam in restul zilei laughing.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

La inceput crezi ca e plictisitor, dar la mine e asa: cand am vrut eu peste zi mi-am luat caietele si am inceput sa invat. o inceput sa imi placa ma ajuta si ideea ca am nevoie de note bune si dupa aia m-am simit bine ( ca am invata si stiu) asa ca am continuat sa mai fac asa

| Georgiana05 a răspuns:

Eu una nu tocesc.Invat,ca sa zic asa, logic.Sunt atenta si la ore, si ma implic.Asta cred ca e secretul de a lua note mai mari.Insa unul si mai mare este acela de a-ti place ce faci.Sau ma rog, in cazul de fata, sa-ti placa o anumita materie.Clar poti invata mult mai usor.Si daca esti atenta la ore, poate incepe sa-ti si placa.