| FetitzaCuOchiAlbastrii a întrebat:

as vrea sa aflu ceva.
PS:fara trimiteri la ginecolog
Azi am avut dureri de ovare insuportabile, de abia am mers, nicicum nu am putut sa merg, ma dureau amândouă si la abdomen jos. Ce as putea face?
Funda cel mai bun raspuns!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara trimitere la ginecolog nu poti faci decat sa suporti durerea si sa astepti complicatiile

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie chisturi pe ovare care dor atat de rau. S-ar impune o interventie chirurgicala inainte sa pocneasca ovarele, dar cum nu vrei sa mergi la ginecolog, nu prea-i nimic de facut.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar un medic dar si acesta numai in urma efectuarii unei consultatii de specialitate iti poate da un raspuns concret, cert si aproape sigur corect. Aici pe TPU, cu toata bunavointa de care putem da dovada, vei primi numai si numai niste simple pareri absolut subiective dar si fara valoare. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Ai racit sau poate ai o infectie spala-te cu ceai de musetel inautru si tine un bidonas cu apa calda in zona intima, cald nu calaie apa succes draga mea

| raluk27 a răspuns:

E mai importanta parerea unor oameni de pe net, dupa ureche, decat consultul medical si implicit sanatatea ta. Bravo!
Nu te duce la ginecolog. Stai asa. Da cu niște spirt pe burta si trece.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

1 răceală la ovare încearcă cu ceai de merișoare( e la plafar)
2 infecție, deși dintr-odata nu prea cred
3 semn că ești la perioada fertila. Eu am dureri urate de burta in ziua ovulației

| Anistoroaia_Ionut_1996 a răspuns:

Poate de la sex sau masturbari du-te la ginecolog!

| Oana0306 a răspuns:

Buna,dupa parerea mea este posibil sa ai o cistita ( raceala ) sau sa fi avut vreun chist pe ovare care s-a spart.Multa sanatate!