| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As vrea sa ma impac cu fostul iubit! Dar parintii mei nu mai sunt de acord cu aceasta relatie! Noi tinem foarte mult unul la celalalt!
Ce putem face in situatia in care parintii mei nu sunt de acord?

6 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

E viata ta, nu a parintilor tai

| neutrino a răspuns:

Atat de mult tineti unul la celalalt, incat acum sunteti certati. Pentru binele intregii familii, ramaneti asa.

| NoName0x0 a răspuns:

Asa eram si eu cu baiatul cu care si locuiesc acum la inceputul relatiei, a trecut o groaza de timp de atunci. Ceea ce stiu e ca nu ii ascultam deloc pe ai mei, ba mai mult, le faceam in ciuda, le vorbeam despre el, le ziceam ca ne intalnim, nu puteau nici cand sa ma opreasca (mama era mai draguta, doar isi exprima parerea, dar nu incerca sa imi impuna ce sa fac sau sa se bage in relatie, in schimb tata era opusul ei. Mama chiar m.a ajutat cu divergenta cu tata, desi nici ei nu ii convenea, o lectie de generozitate, desigur). Nu te poti "alia'' sau pune pe aceeasi lungime de unda macar cu unul dintre parinti? De ce v.ati certat si de ce nu sunt ai tai de acord cu relatia?

| Alecssandra12345 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie ca si a ta fata mam straduit sa nu il sun sa il las inpace si nu mi-a reusit am trecut si peste cuvantul familiei mele si ne-am impacat am vorbit cu mama si i-am spus cum stau lucrurile am stabilit niste reguli de a ma putea vedea cu el chiar daca nu il suporta a vazut ca nu pot sta fara el...fai sa inteleaga ca ti prea mult la el sau el sa fie generos cu ei sa le arate ca s-a schimbat ma gandesc ca asta este motivul pentru care parinti tai nu mai accepta nu? eu zic sa le arati ca va iubiti asta am facut si eu

| anonim_4396 explică (pentru Alecssandra12345):

Mersii pentru sfat! :*

| nemaipomenita a răspuns:

Vorbeste cu mama ta))) si spune cum stau lucrurile..incearca sa nu o minciunesti, vorbeste sincer si expriema-ti sentimentele fata de iubitul tau