| 000b a întrebat:

as vrea sa stiu cum se procedeaza un control ginecologic la virgine,pentru a vedea daca mai sunt virgine, ce iti face?

Răspuns Câştigător
| studenta a răspuns:

Stai linistita, intri frumos la d-nul sau d-na doctor ii spui ca esti virgina si nu iti face altceva decat o ecografie sau te palpeaza. In cazul in care vrea sa recolteze proba (ex. daca esti suspecta de a avea micoza ce se poate dezvolta si de la antibiotice) te urca pe masa accea ciudata si cu un fel de betisor de ureche te strerge (oarecum) in zona genitala si atat. Spun din experienta happy

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Te pune pe masa si se uita, atat!

| Oana92 a răspuns:

Esti norocoasa atuncihappy nu e deloc placuta examinarea

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Palpeaza doar si probabil isi foloseste un deget daca esti virgina nu are cum sa foloseasca vulvele

| Oana92 a răspuns (pentru supradozadenebunie5):

Daca e virgina nu foloseste niciun deget, ar dezvirgina-o!

in cel mai rau caz ii face un tuseu rectal, dar asta in caz de raceala sau probleme, nu pentru a-i verifica virginitatea.