| miky_2929 a întrebat:

Buna as vrea sa va cer un sfathappyam 15 ani si as vrea sa (o fac)cu prietenul meu. avem 2 luni impreuna si ne iubim mult, dar sincer mi se pare aiurea...parca mi-e rusine sa ma dezbrac sau sa fac anumite chestii. voi ce spuneti? astept raspunsuri sincere

Răspuns Câştigător
| AlndChocolate a răspuns:

NU ITI INCEPE VIATA SEXUALA!
Nuuu, e prea devreme, aveti doar 2 luni, nu am nimic impotriva ca ai vrea sa o faci, dar nu, e prea devreme, crede-ma ce-ti zic. Unii baieti vor doar sex si mai putin se bazeaza pe planul sentimental. Daca esti cu un baiat si deja in a2a luna iti cere sa faci sex cu el, mi se pare :-&...
Eu zic sa mai asteptati sa vedeti daca sunteti facuti sa faceti asta.
Daca el are rabdare si accepta ca sa lasati sexul pe mai incolo, inseamna ca te iubeste si te asteapta pana vei fi tu pregatita, dar daca zice ca nu, ca el vrea acum, apoi vrea doar sex.
Asculta-ma si mai asteptati ca sa nu iti para rau! Succes mult;*

13 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

La 15 ani mi se pare cam devreme, dar e alegerea ta până la urmă. 2 luni... eşti sigură că e o alegere bună? Păi e normal să-ţi fie ruşine, să te simţi stânjenită la început dar după nu o să mai ai probleme de tipul asta. Să fi sigură că ştii şi riscurile începeri vieţii sexuale la o asemenea vârstă şi cum să te protejezi. Baftă!

| TąNyą a răspuns:

Dacă îţi e frică înseamnă că nu eşti pregătită. Mai aşteaptă n-are rost să te grăbeşti chiar dacă eşti de 2 luni cu el sunt cupluri de 1 an împreună, iar fata n-a facut nimic încă cu iubitul.
Când vei fi pregătită vei simţi, nu-ţi va mai fi ruşine, vei vorbi deschis despre sex cu persoana iubită sau prietenele fără să râzi, etc.
Cel mai bine ar fi să mai aştepţi.
+ Că ai pus o întrebare anterioară „ Nu ştiu dacă ma iubeşte " ceva de genu'. încă un plus să nu faci nimic acum.
FantaSZy.

| bluesky a răspuns:

Spun ca nu esti pregatita daca ti-e rusine, atunci cand nu ai nici o retinere in fata lui atunci inseamna ca esti pregatita. Te sfatuiesc sa nu faci nimic pana pe la varsta de 18 ani.

| cristi202 a răspuns:

Mai asteapta! Doua luni e putin pentru o relatie. Dupa 6 luni - un an abia vei incepe sa il cunosti. Abia dupa 1, 5 - 2 ani vei putea vorbi de incredere in relatie. Si increderea e piatra de temelie a oricarei relatii. Pt ca nu o ai, iti este rusine sa te dezbraci inaintea lui. Si, poate si pentru ca esti cam tinerica (inca nu te-ai "copt" suficient) pentru aceasta. Nu te grabi! Orice lucru isi are timpul sau!

| Mo a răspuns:

Totusi e cam devreme, dupa doua luni abia incepeti sa va cunoasteti, sa va atasati unul de altul...Eu am facut dragoste cu prietenul meu abia dupa un an. El avea 19 iar eu 16.Ai putea sa mai astepti macar cateva luni sa vezi ce vrea de fapt de la tine-o relatie serioasa, bazata pe incredere si respect- sau doar sex!

| Just a kid a răspuns:

Totusi sunt 2 uni.de ce sa o faci cu el? esti sigura ca il iubesti? si mai ales. TE IUBESTE? 2 luni poate sta oricine cu o persoana ca sa ajungi sa il iubesti si sa o faci de la varsta asta ar trebui sa treaca ceva timp. tu orkm o vei face daca asta vrei indiferent de ce iti vom spune noi dar gandeste-te bine ianinte de sentimentele voastre. ce ar fi sa o faci cu toti cu care stai minim 2 luni? sau toti care stau impreuna 2 luni sa o faca? cam ciudat asa-i?

| swet girl 22 a răspuns:

Esti sigura ca esti pregatita emotional? la inceput asa e tie rusine dar apoi o sa fie ok, dar gandeste-te la tine si la faptul ca nu poti cunoaste o pers in 2 lunii iar ca sa ai relatii sexuale cu cineva trebuie sa ai incredere deplina in el, asta e parerea mea. tu fa ce vrei si nu uita sa TE PROTEJEZI pentru a evita o sarcina nedorita. poate ai observat ca tot mai multe tinere de 15 ani raman insarcinate.

| Kidd ♡ a răspuns:

Buna miky! Sfatul mew este sa nu faci pasul asta.In primul rand esti prea mica ca sa intreti relatii sexuale, pentru ca corpul tau nu este inca dezvoltat.Corpul se va dezvolta complet la 17-18 ani.Eu zic sa mai astepti 2-3 ani happy iar iubitul taw daca te iubeste cu adevarat va intelege.Ai grija de tine.Bye,byekiss

| myrazvy a răspuns:

Cam devreme, asa va grabiti scumpelor si la maritat sh dupa 3-4 ani regretati. stai gandeste sh apoi vezi ce hotarare iei, de tine depinde. sfat:nu te da in vant dupa primul ce apare si la inceput

| cristina_3322 a răspuns:

In primul rand ai sa regreti daca faci acest pas si eu am 15 ani. Si imi doresc si eu sa imi incep viata sexuala. dar e mai bine sa ma abtin pentru binele meu. Si ca sa scapi de timiditate trebuie sa incepeti cu atingeri. el sa iti mangaie sanii. si asa mai departe. dar sa treaca mai mult timp nu doar 2 luni. ti se pare tie mult 2 luni ca stai zi de zi cu el. dar trebuie mai mult timp sa va cunoasteti. desi crezi ca stii multe despre el nu`i asa. ai vorbit vreodata cu el despre acest subiect? daca el e virgin imi dau seama ca pentru el e timpul sa se dezvirgineze, cam de aici in colo e varsta la baieti. dar la fete e mai bine dupa 17 ani 18.

eu iti zic sa te abtii. daca el chiar vrea si te toaca la cap lasa`l. cauta altul. bafta!

| bluepuff a răspuns:

Ca sa ajungeti sa faceti sex relatia voastra trebuie sa fie foarte avansata si dupa cum se vede nu prea e deloc.
Mai asteapta, dezbracate cate putin... o saptamana dai bluza jos, urma saptamana si sutienu, urm saptamana pantalonii.asa te obisnuiesti si daca va iubiti atat de mult nu ar trebui sa iti fie rusine.
Partenerii trebuie sa isi cunoasca corpul unul altuia deci... te dezbraci si tu se dezbraca si el... pana va veni momentu in care s`o faceti. Mai asteapta si tu un pic, o sa vezi ca totul va fi bine. Vorbeste cu el despre asta, poate mai ajuta si el, o sa iti explice cum si ce daca e baiat bun. Aveti grije de voi si sa folositi prezervativ pentru a evita o sarcina nedorita. succes.

| Axel_9404 a răspuns:

Sincer?tongue pai dupa 2 luni nu prea poate exista iubire sincera si neconditionatatongue doar va atasatitonguehappy parerea mea e sa mai asteptitongue sa nu regreti imi tarziutonguehappysi daca nu te poti dezbraca in fata prietenului poate esti pudicahappytongue dar poate nu ai atata incredere in elhappy

| RUMBURAK a răspuns:

Nu tati, e prea devreme.si doua lun...merit...tu ce zici? ai rabdare ca nu ti-o ia nimeni inainte.