| ahgogogo a întrebat:

M-am certat cu prietenul meu,el crede ca nu-l iubesc,nu ne mai vazusem de o luna fiindca eu am fost plecata de sarbatori au mai fost si parintii mei la mijloc,in fine,ne-am vazut dupa perioada asta intr-o zi in care eu nu aveam chef de nimic,si am fost foarte distanta si el a observat chestia asta,nici nu l-am sarutat cum o faceam de obicei, si el acum crede ca nu tin deloc la el si ca inca tin la fostul de care m-am despartit acum 4 luni, si cu el am 3 luni, acum nu am mai vorbit cu el de aproape 2 saptamani el e foarte suparat pe mine iar eu sunt foarte orgolioasa,as vrea sfaturi cu privire la o posibila impacare fiindca eu chiar am ajuns sa tin la el si imi dadea mereu o stare de bine baiatul asta, DAU FUNDA :*

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca prin scuze iti recapeti relatia inapoi cred ca ar merita sa le spui. La urma urmei, de multe ori ne descarcam pe ceilalti cand suntem suparati sau avem o atitudine nepotrivita, ceea ce nu este corect pentru cealalta persoana.Deci daca nu este corect, inseamna ca am gresit si putem cere scuze.

| 23DiaDia a răspuns:

Si eu sunt orgolioasa dar in situatii de astea trebuie sa lasi orgoliul deoparte si sa arati cate de dragasoasa poti fi, fa-i o surpriza, asta de obicei duce la impacari rapide sau promi-te lucruri care il vor face sa se simta mai bine gen (ma voi revansa) trebuie sa vorbesti cu el din inima, cand va intalniti, fa tu primul pas, ia-l de mana, sar la el in brate, saruta-l, arata-i cat de incantata esti sa fii cu el, stiu din propria experienta ca baietilor le plac chestiile astea. da tot ce-i mai bun din tine pana vezi ca ii trece starea asta si iti urmeaza exemplul, apoi sunt sigura ca situatia va deveni normala si va fi si el "dragastos"cu tine. sper ca te-am putut ajutahappy

| sweety9825 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i trimiti un mesaj in care sa-i spui tot ce simti, dar daca tu esti orgolioasa nu-ti cere scuze, spune-i doar ce simti, iar daca el nu te crede, e problema lui ca nu are incredere in tine si asta ar trebui sa-ti dea de gandit. Sper ca te-am ajutat :*