| Nimicitoru a întrebat:

Imi place de colega din clasa, si nu stiu cum sa ii spun crying

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Spune-i la ureche tot oful tau si o vei "nimici" cu succes. In acest fel nimeni nu va auzi.

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Poate ca nu trebuie neaparat sa-i spui, fa-o sa simta/sa inteleaga si cand te simti pregatit poate ar trebui sa-i vorbesti deschis.

| Nimicitoru explică (pentru madyddd):

Si dacă spune nu?

| LeKaAlex a răspuns (pentru Nimicitoru):

Daca spune nu, dai skip si incerci pe next laughing

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Prin cuvinte, cum altfel laughingO iei frumusel deoparte si ii spui. Lasa emotiile acasa. Nu ai nimic de pierdut.

| cristimihailov a răspuns:

Daca nu ai curajul sa o faci direct, ai putea sa o faci prin intermediul altei persoane.

| Danysan a răspuns:

Buna ..mereu am ascuns asta dar nu mai am de ce pentru ca asta simt si nu vreau sa mai ma prefac.De fiecare data cand te vad ziua imi devine mai buna, de fiecare data cand sunt trist numai sa ma uit la tine ma simt mai oki.M-am indragostit de tine si nu vreau sa mai ascund asta. Daca si tu simti acolo ceva cat de marunt pentru mine, acorda-mi o sansa pentru ca nu ai nimic de pierdut..seara faina ps.

| Florinx123 a răspuns:

Spune-i direct, o sa aprecieze ca ai avut curajul / increderea sa-i spui, si daca va spune " nu" ..next. Mai bine sa iti spuna nu decat sa stai inchis in tine si la ea sa se duca unul mai " curajos" si sa ti-o fure.