| Yosifica a întrebat:

azdimineata mi-a venit menstruatia si aveam niste dureri vaginale, pana acum aveam dureri de spate si burta, mentionez sunt virgina, este normal sa am astfel de dureri sau sa merg la un ginecolog?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna.
E foarte normal sa ai asemenea dureri. Se manifesta din inaintea venirii menstruatiei, in timpul acesteia si uneori chiar si dupa.
De fapt, pe tine te doare mai jos de burtica. E chiar normal, e si posibil sa fi "racit" jos.
Nu-ti face griji, nu e nevoie sa mergi la medic.

Iti poti alina durerea cu o sticla cu apa calduta pusa in zona respectiva. Incearca sa stai mai adunata, inghesuita.

Sanatate.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca durerea persista poti sa mergi si la un ginecolog dar mie mi se pare ceva normala durerea asta mai ales in prima zi de ciclu

Răspuns utilizator avertizat