| cristina_1883 a întrebat:

Bunakiss, azi a fost cea mai urata zi din viata measad, o zi in care am pierdut persoana la care tineam cu adevarat din cauza unor prostii de ale mele.De 2 luni eram impreuna, si cum era si primul meu prieten am pus repede suflet si am tinut la el.Pe parcursul relatiei ne-am mai certat dar certuri mici, nimic grav. El de vreo 2 saptamani incepuse sa gaseasca scuze cand ii spuneam sa ne intalnim ca nu poate, ca nu are timp si eu ma gandeam ca poate nu a putut o zi, doua dar nu doua saptamani si atunci m-am suparat de el si timp de o saptamana nu i-am dar nimic, nu i-am raspuns la mesaje, nici la telefon, nu am mai intrat nici pe mess, el tot ma cauta dar nimic, nu putea da de mine.Pe moment am crezut ca ceea ce fac este bine dar din pacate nu a fost asasad, nu a mai suportat si mi-a dat mesaj in care mi-a spus"daca asa stii sa ti o relatie si sa pui orgoliu in fata sentimentelor tu ai de pierdut nu am eu, mi-a ajuns si pun capat aici pana nu e prea tarziu, punem punct relatiei, fiecare o ia pe drumu lui, imi pare bine ca te-am cunoscut si bafta in viata"saddin cauza mea s-a intamplat acest lucru si acum regret dar numai pot face nimiccrying. Am incercat sa iau legatura cu el dar degeaba acelasi raspuns mi la dat ca si in mesajsad, daca stiam ce se va intampla numai ma purtam cu el asasad. Credeti ca am gresit ca m-am purtat asa cu el? cum pot sa trec peste avand in vedere ca il plac si tin la el multsad. Am nevoie de sfaturi de la voi, dar sa fie serioase nu in bataie de joc, va rog multlove struck

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,nu te mai necaji.
El vroia sa se desparta de tine de cand a disparut cele doua saptamani,si pentru ca nu a avut curajul sa ti-o spuna,te-a provocat sa-l lasi tu.
E o tactica murdara,a oamenilor lasi,a fost mai usor sa-ti provoace reactia care ti-a provocat-o si sa apara jucand "marele final",cand de fapt,el vroia sa se desparta cu vreo cateva saptamani inainte.
Oricat te doare,va trebui sa-l uiti,o relatie nu inseamna sa astepti la nesfarsit si nici sa-i faci mereu celuilalt pe plac,esti si tu om ca el,ai aceleasi drepturi! Eu nu consider ca ai gresit cu ceva,doar ca ti-ai legat inima de o persoana nepotrivita si acum suferi. Daca ai rabdare,vor iesi la iveala motivele pentru care el a vrut sa va despartiti,vei vedea.
In rest,incearca sa-ti regasesti echilibrul, in toata durerea ta si, uita-l.Nu te-a meritat, nu merita sa plangi pentru el, cine te merita nu te-ar face sa plangi!
Fruntea sus!

| Nextone a răspuns:

Pai nu prea il inteleg nici pe el...nu v-ati vazut doua saptamani e cam mult, deja iti da de gandit ca vrea sa se desparta de tine.Nu stiu ce treaba putea sa aiba atata timp.Eu cred ca daca tinea cu adevarat la tine facea in asa fel incat sa va vedeti, nu sa treaca atata timp, timp in care tu ai suferit.Ai vorbit cu el, i-ai explicat cum te-ai simtit si de ce ai facut ce ai facut? Daca i-ai explicat si nu a inteles inseamna ca nu tine la tien cu adevarat si vroia sa se desparta de tine. Daca te iubea trebuia sa te ierte pentru ca si el are partea lui de vina.Eu zic sa nu mai insisti...Bafta si sper sa treci cat mai repede peste tot!

| kidulinha a răspuns:

Nu. A fost nesimtit ca nu a vrut sa iesiti 2 saptamani. Eu de la primele 3 zile ma desparteam de el. Decat daca era un caz special si f important, adica o problema adevarata. Makar o ora intr-o zi iti faci si tu pentru mine daca tot zici ca ma iubestiwinking
Nu pot sa zic ca ai procedat tocmai gresit, dar nici bine. Trebuia sa-i raspunzi dupa 1 zi-2, sa-i spui clar ce te-a deranjat, sa vorbiti despre asta, poate intelegea si iti explica ce s-a intamplat. Si altfel statea treaba. Dar a fost si relativ bine, pentru ca nu esti tu obiectul lui, nu va vedeti 2 saptamani. si daca i-a venit lui acum, acum va vedeti. Dar trebuia sa vorbesti cu el, sa-i explici. Nu-l mai contacta. Daca este prima iubire, clar esti tanara ( nu sunt baba! rolling on the floor ) si vor mai fi ink 100. Ocupa-ti timpul cu altceva, nu mai crede ca este vina ta, ca nu este! Aici este vina lui, de la el au pornit toate ( ca daca va vedeati, tu nu-ti mai inchidea telefonul si asa mai departe). Si vezi-ti de viata ta.
Oricum. Urmatorul iubit este mereu cel mai bun :*

| LeuTz a răspuns:

Sincer? Asa iti trebuie daca ii faci prostii vazute prin telenovele sau auzite pe la filfizoane.Nu cred ca ai gresit, sunt sigur ca ai gresit. Poate chiar avea treaba sau cine stie? Macar el avea bunul simt sa iti raspunda si ca te-a cautat dupa a aratat ca ii si pasa de tine. Sfatul meu : treci peste si nu mai fa asa ceva ca si tie daca ti-ar fi facut te-ai fi suparat. "Bafta in viata"