| alexandra_2352 a întrebat:

Bunakiss am si eu nevoie de o parere si un sfat de la voi in urmatoarea problema:am stat cu un baiat 2 luni.Pe parcursul relatiei ne-am inteles bine, insa de vreo 2 saptamani el incepuse sa se schimbe, numai vroia sa ne ne vedem, gasea mereu scuze ca nu are timp, ca este ocupat etc, am incercat sa stau de vorba dar nimic, si m-am suparat pe el si timp de o saptamana nu i-am mai dat nimic, nu i-am mai raspuns la mesaje, la telefon la nimic.In tot acest timp el m-a sunat, mi-a trimis mesaje.Pe parcursul acestei saptamani am stat si m-am gandit daca mai are rost sa mai continui relatia si daca mai merge ceva intre noi. Dupa o saptamana i-am raspuns la unele din mesaje pe care el mi le daduse si am ajuns sa ne certam, sa ne reprosam anumite chestii si i-am spus ca m-am gandit bine si nu cred ca mai are rost sa mai continuam si l-am intrebat daca este de acord ca fiecare sa o ia pe drumul lui, dar nu mi-a raspuns la mesaj, de o saptamana i-am dat mesaju si nici acum nu mi-a raspuns la el.De ce credeti ca nu mi-a raspuns la acest mesaj? credeti ca si tacerea lui este un raspuns si prin asta mi-a aratat ca a luat-o pe drumu lui fara sa imi mai raspunda la acel mesaj? credeti ca mai are rost sa ii mai zic ceva sa il las in pace? Ce sa fac? ce a-ti face voi daca a-ti fi in locu meu? am nevoie de sfaturi, va rog multlove struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O saptamana nu i-ai raspuns tu, o saptamana nu iti raspunde el...
Ai senzatia ca mai sunteti impreuna? Ca eu n-o am.
Nu asa decurge o relatie de dragoste.Nu cu contre,nu cu certuri,nu cu saptamani pierdute din ambitii copilaresti.
Totdeauna tacerea este un raspuns,iar in cazul tau,sau te "pedepseste",doar ca sa te tina in nesiguranta cum l-ai tinut tu pe el,sau intr-adevar nu mai vrea nimic,deja a luat-o pe drumul lui,dupa cum i-ai sugerat.
Nu-l mai cauta, pune punct, nu vad ce rost ar mai avea sa insisti.
Imi pare rau.

3 răspunsuri:
| cheloo69 a răspuns:

Nu ii mai trimite mesaje lasa-l in pace daca cu adevarat te iubeste va vrea sa va impacati.

| gusty_6284 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa faci altfelhappycand te mai suna nu i raspunde din prima si nici sa nu i raspunzi delochappyi raspunzi la al 2 apelhappyde ex...si la mesaje la fel...i raspunzi mai sec, mai fara interes.Nu i mai dai atentia pe care iai oferit-o.Si o sa vada el singur ca i lipseste ceva(daca chiar te iubeste si daca chiar te-a iubit)si pe mesenger nu il intreba tu prima.Adica il intrebi da dupa un timpwinkingsper ca te-am ajutat Funda?:d

| catalinutz1288 a răspuns:

Probabil s-a plictisit dupa acele 2 luni sau a inceput sa fie interesat de altcineva. Nici unul dintre voi nu stie ce vrea, fiecare va atacati unul pe celalalt prin faptul ca apelati la jocuri gen ''hai sa nu ii raspund o saptamana ''. de parca tare bine ar face lucrul asta relatiei voastre. Lasati prostiile de genul,, daca te iubeste ...bla bla bla " ca nu in fiecare zi se intampla sa iubesti sau sa fi iubit, si nici iubirea nu ar fi principalul motiv pentru care sa iti doresti sa fi impreuna sau sa te impaci cu o persoana. Depinde cat de multi tii la baiatul respectiv... daca nu ti asa de mult atunci despartirea ii cea mai buna alegere, si asa dupa nici 2 luni ati inceput cu certuri de genul. Pa pa