| SomeoneSomewhere69 a întrebat:

Care este lungimea medie a penisului matur? Eu am 12cm si 14 ani. Este bine?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza unor studii efectuate in intreaga lume reiese ca strict statistic lungimea medie a penisului in cazul barbatilor romani maturi si activi sexual este de 12, 73cm. De asemenea pe plan mondial la intrebarea; „care este dimensiunea normala a unui penis?" exista acum un raspuns stiintific: 13.12 cm lungime in erectie si o circumferinta de 11. 66cm, potrivit unei analize a mai mult de 15.000 de penisuri din întreaga lume. Studiul este publicat in BJU International Journal of Urology. Tu esti abia la inceputul dezvoltarii tale fizice astfel ca nu ai de ce sa-ti pui deocamdata intrebarea daca esti sau nu suficient de dotat. Acest lucru il vei afla peste 5-6 ani cand vei deveni matur din toate punctele de vedere. Multa sanatate!

| Ripley a răspuns (pentru corbulalbrosu):

La media asta ma simt "urias", nu stiam ca media e asa scazuta laughing

| Emilian65 a răspuns:

Da, este bine.

| vocea a răspuns:

Hai sa nu o lu gim cu vorba depinde de persoana in parte, lungimea nu conteaza pentru tine ci pentru femeie iar ea daca e sparta nu simte nici pe aia de 25

| Staind a răspuns:

Daca nu ti-o sugi singur, degeaba.

| seth2016 a răspuns:

In Romania pe la 12 cm. Probabil ca o sa depasesti media pana ajungi la 20 ani.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Vreo 8-9 cm fara erectie si 12-13-14 in erectie
stai chileanu ca mai ai timp

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, este perfect, de obicei are 10 cm in repaos si 15 cm in erectie

| zazaza2016 a răspuns:

16 cm e suficient!

| kkdand23 a răspuns:

Eu am 13 ani si am 15 cm