| anonim_4396 a întrebat:

Buna,ce ati face daca logodnicul e baiatul mamei,nu vrea sa plece de langa parinti (ii are pe amandoi,sunt sanatosi) sa stati doar voi,desi avem unde, ci v-ar impune sa va mutati acolo? Eu am plecat de acasa la 200 de km pentru a fi cu el. Daca neamurile sunt pe primul plan iar iubita pe ultimu, daca il suna un unchi sau matusa la 2 noaptea se ridica sa ii ajute,daca zic eu ca am nevoie de ceva nu conteaza. Daca soacra e bagacioasa pana peste masura, nu il lasa sa plece de langa ea, vrea sa stie tot nu pot vb ceva cu el fara sa afle ea.Nu putem avea intimitate tot blocu si toate neamurile se perinda prin apartament la orice ora. Lui ii place situatia asta.Le cumpara cadouri cu fiecare ocazie,mie nici o ciocolata nu imi aduce cand vine acasa. Oricat de mare e iubirea, nu mai rezist.Inteleg iubirea fara de parinti,nu tot neamul, dar cand vad ca eu nu contez deloc.Cand sunt la serviciu el vb cu maicasa de mine si ii baga idei. Daca indraznesc sa fac o mutra,nu sa zic ceva de cineva de acolo, tine suparare cu saptamanile.Am ajuns la capatu puterii, eu am o relatie cu el nu cu tot neamu.De parintii mei odata nu intreaba,parca nu ar exista ce sa mai sa ii vizitam impreuna, mereu merg singura.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Din experienta proprie: NICIODATA nu te muta impreuna cu o parintii, fie ca sunt ai tai, fie ca sunt ai lui! NICIODATA!

Din pacate baietii mamosi rar se dezlipesc de fusta mamei, in principal pentru ca ele vor creea mereu situatii care ii leaga pe baieti de casa. Se vor imbolnavi brusc dupa plecare, vor face depresii, vor avea nevoie de ajutor si la taiatul painii, nu se vor descurca cu banii, vor gasi un motiv pentru care ei sa se intoarca mereu acasa. Ti-as spune ca sunt nebune, dar as fi subiectiva laughing

Cand pe langa mama se amesteca si restul neamului viitorul suna...imposibil!

Problema cea mai mare e ca daca vei reusi sa il dezlipesti de mama si in final sa iti faci o familie cu el toata ''dragostea'' soacrei se va rasfrange pe nepoti pe care ii va educa in acelasi fel.

Nu il pune sa aleaga intre tine si el, o sa suferi enorm cand vei realiza alegerea facuta de el.

Nu te voi sfatui ce sa faci, dar cred ca ti-ai dat singura raspunsul cand ai spus ca ai ajuns la limita.

Succes indiferent de alegere! happy

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce te-ai logodit cu asa persoana? este foparte simplu rupi logodna si gata, sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri. rupe logodna intoarcete la ai tai si gata ce e asa greu>

| melynda a răspuns:

Fata mea... mare grija! Si eu am fost in situatia ta. Am reusit cumva sa il fac sa n mutam impreuna. Dar dupa 4 luni a fugit inapoi la mamica. Sa nu iti mai povestesc ca tot timpu ma compara cu ea. Ne-am despartit de tot. Si in ziua de azi e tot cu ma-sa. Nu se va schimba veci

| Doub a răspuns:

Mi-aş băga picioarele în tot neamul lui.
Înţeleg să-şi iubească familia, să o sprijine, dar ce zici tu e deja exagerare şi bătaie de joc.
Totuşi, dacă zici că-l iubeşti, încearcă să mai vorbeşti cu el, spune-i cum te simţi.

| R0R0 a răspuns:

Eu m-as desparti de el. Sa ramana cu neamul lui.
Dar macar ti-a dat vreodata o dovada de dragoste?

| adrypop24 a răspuns (pentru R0R0):

Suntem de 1 an si 9 luni impreuna, la inceput da. Dupa ce am inceput sa stau tot mai mult la el a devenit indiferent badaran, ma pune in situatii jenante si nu imi ia niciodata apararea.

| R0R0 a răspuns (pentru adrypop24):

Nici nu merita sa te mai uiti la el. Ma mir cum ai rezistat.

| Lawliet14 a răspuns:

Logodna nu e chiar casatorie, dupa ar fi mai rau! Are multe defecte din ce-ai spus tu si in trecut, nu inteleg cum de sunteti logoditi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El e praf dar tu ca stai cu el? Cred ca te asemeni cu el. Serios, cum sa stai cu un asa om? Sa zicem ca e mai papa lapte, baiatul mamei, dar sa ii doara de ai lui si nu de tine si ai tai e clar ceva in neregula cu el. Si unul care nu ii suporta pe parintii ei / lui tot mai intreaba doar de dragul de a intreba daca sunt bine sau nu dar el e ciudat rau. Ma mir cum de ai stat atat cu el.