| beauty a întrebat:

As vrea sa primesc un raspuns in legatura cu mama logodnicului meu.Este o femeie care e tot timpul dupa noi, nu ne lasa o secunda singuri. Daca suntem plecati de acasa il suna foarte des pe logodnicul meu doar sa il intrebe unde este si ce face, nu ca ar avea sa ii spuna lucuri foarte importante, eu spun ca il verifica si ma streseaza lucrul acesta deja si pe el il streseaza, e tot timpul dupa noi, in camera peste tot, ba chiar se autoinvita daca vrem sa plecam din oras sa mergem sa vizitam ceva anume, este fffffff stresanta. Voi ce spuneti, sau ce sa facem sa nu mai fie atat de bagacioasa in relatia noastra, ne si certam foarte des din cauza ei, dupa care ne dam seama ca din vina ei ne certam.Astept raspunsuri de la voi.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, si unul din baietii mei sta cu prietena lui la noi de ceva timp...cu gandul de a se casatori...Ideea a fost a lui, nesuportand sa stea singur! Pot sa-ti spun ca este foarte greu pentru fiecare din casa sa locuiti impreuna...Stiu ca te deranjeaza ca este ca o umbra...Si eu uneori depasesc limita atunci cand pleaca impreuna cu masina... Mi-e frica pur si simplu, stiind cate se intampla pe sosele. Apoi mai intervin cand vad ca lucrurile degenereaza... Dar o fac fata de amandoi, nu-l folosesc pe fiul meu ca mesager, mai ales daca subiectul este legat de ea! Cred ca trebuie sa comunicati cu ea mai mult...se simte data la o parte si atunci isi cauta singura raspunsurile. De cate ori plecati, spuneti-i unde si cand va intoarceti cu aproximatie... poate isi face griji pentru voi...Nu gasesc ceva rau s-o mai invitati la un spectacol... e tare greu pentru o mama sa fie inlocuita brusc.se va retrage, daca vede ca n-o ignorati! nu fiti rautaciosi... Daca o sa comunicati si o sa va purtati omeneste cu ea sigur nu veti mai avea discutii, nici cu ea, nici voi intre voi din cauza ei.Sunteti inca tineri si va doriti sa fiti mai mult singuri...Cautati-va acest timp cand nu este ea acasa...sau noaptea! Nu puteti trai in aceeasi casa si sa va ignorati! Pana la urma locuiti in casa ei... ea este cea care face regulile casei...asa ca fiti respectuosi! Nu intru in amanunte pentru ca nu stiu cum este menajul la voi, dar sunt sigura ca va ajuta in felul ei...asa ca aveti o discutie respectuoasa cu ea si spuneti-va of-ul... dar tine cont de ceea ce ti-am scris mai sus...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu te baga, lasa-l pe el sa-i spuna daca se simte enervant. Si niciodata, absolut niciodata nu participa la o cearta legata de mama lui. Nu o critica de fata cu el si nu il aproba cand o citica. Pur si simplu pastreaza-ti o atitudine neutra si respectuoasa.
Asa, pentru curiozitatea mea: cati ani are logodnicul tau?

| georgiana a răspuns:

Eu zic sa vb cu prietenul tau despre asta si sa-i spuna mamei sale sa va lase un pic mai liberi, sa petreceti mai mult timp impreuna.insa ea ar putea interpreta gresit...este mult prea grijulie pentru ca asa sunt mamele...succes.by`

| fabiola a răspuns:

Tu nu prea ai ce face, in schimb el poate sa-i ceara asta! O poate face diplomatic si nu in prezenta ta.Mult succes in dragoste!

| Jupiter a răspuns:

Spune-i logodnicului sa stea de vorba cu ea in legatura cu asta, poate ajung la o intelegere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e intrebare pentru categoria adolescenti?raised eyebrows