| Florisa a întrebat:

ce credeti despre dragoste? cum ati putea sa va alegeti pereche perfecta stiind ca nu va veti desparti never...credeti in dragoste. ce gust are dragostea adevarata. funditahappy?

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Perechea potrivita nu exista, nu ai cum sa fi cu o persoana si sa nu te certi sau sa nu aveti diferente de opinii, nu ai cum deoarece sunt 2 persoane diferite.Siguranta ca nu o sa va despartiti niciodata o sa existe sau exista atunci cand iubesti atat de mult, incat ajungi sa te intrebi "ce o sa fac daca ma lasa?".Mai tarziu apare rutina care ar putea sa distruga relatia, tocmai de aceea ar trebui sa apara lucruri noi.Lipsa de incredere poate sa distruga o relatie incet-incet,dar sigur.
Se zice ca cine nu e gelos\geloasa pa partener insemna ca nu iubeste,asta poate sa fie adevarat,dar ii si alta"de ce ti-e frica nu scapi",incearca sa ii areti incredere si sa nu devii posesiva,de genul sa il suni in disperare sau sa il intrebi unde a fost,cu cine si de ce? Pentru mine o relatie adevarata este bazata in primul rand pe respect si dupa aceea pe dragoste.
Dragostea adevarata este acea dragoste pe care nu o uiti toata viata si daca ar fi sa se termine vreodata, o sa o ai mereu in minte, dragostea adevarata te face sa te schimbi sa devii cu totul altcineva si sa iubesti atat de mult incat sa fi dispus de orice si sa zici aceasta este persoana cu care o sa imi petrc restul vietii.
Cel mai naspa si mai aiurit lucru este ca se poate ajunge la despartire dintr-un motiv sau altul si asta iti lasa o durere in suflet care greu iti trece.Sa te gandesti la cele petrecute impreuna si sa nu poti respira sau sa ai impresia ca te trece un fior.
Asa ca dragostea adevarata este atat de dulce incat nu se compara nici cu cel mai dulce lucru din lume, dar daca urmeaza despartirea este cea mai grea durere si atat de amara ca o "gusti" toata viata.
Prerea mea este ca cel mai greu lucru este sa triesti cu ideea ca cel\cea pe care il\o iubesti nu il\o mai poti avea.
Sufletul pereche exista pentru oricare dintre noi, trebuie doar sa il gasestiwinking

5 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Zic doar atat.prefer o despartire decat o relatie infinita plina de suferinta.

| AshuraElric a răspuns:

Ce cred despre dragoste? thinking Dragostea este oarba, in realitate nu putem iubi decat idealul pe care mintea noastra il concepe.Nu cauti perechea perfecta, daca va este dat sa fiti impreuna o vei gasi...candva big grinCine stie ce gust are dragostea (in functie de imaginatia fiecaruia presupun).

| nesuferit a răspuns:

Nu cred in dragoste adevarata la varsta asta, cred doar in sex la prima vedere

| lolytagirl a răspuns:

Cred ca exista dragostea adevarata.Si mai cred si ca o sa iti gasesti sufletul pereche. Dragostea adevarata are un gust divin cred eu ca fiecare poveste d dragoste este diferita fata d alta, dar stii vb aia daca iubesti uneori suferi si sincer nu cred ca exista om care sa nu fi suferit din dragoste macar o data in viata.:X

| roxanika18 a răspuns:

Buna pentru anka89 lasa-mi si mie id tau pe prv vreau sa vorbim ceva.