| Pufi02 a întrebat:

Bunahappy
ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-o relatie?(mai exact de 5 ani jumate). Prietenul meu e cu 5 ani jumate mai mare ca mine, desi il iubesc si stiu ca ma iubeste si tine la minelove struck, mi-a demonstrat asta de atate ori, am o anumita teama, adica cum poate iubii cineva mai mare o pustoica adica totusi eu am 15 in curand 16 si el e matur, adica ...pfffstraight face mi'e frica sa nu ma raneascastraight face

13 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Nu e o diferenta foarte mare, nu conteaza varsta, conteaza sa fi tu fata desteapta si sa nu te culci cu el dupa 3 zile, sa-i arati ca ai personalitate, intre mama si tata sunt aproape 7 ani si in momentul de fata sunt impreuna de 23 de ani si se inteleg foarte bine, se completeaza.acum nu stiu ce fel de relatie vrei tu, sau ce relatie vrea el.nu trebuie sa ai o anumita varsta, ci trebuie sa ai minte si sa te folosesti de neuroni pentru a nu fi dezamagita. oricum baieti se maturizeaza mai greu, considera ca sunteti egali ca varsta

| OanaG a răspuns:

Pff e doar 5 ani diferenta, taica-miu e mai mare ca mama cu 9 ani love struck

Si sunt asa de indragostitibatting eyelashes; x

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Intre mine si prietenul meu sunt 10 ani diferenta eu avand 18 si el 28.asta cu varsta mie mi se pare o absurbitate.adica daca te placi si te iubesti ce mai conteaza anii? nu te mai gandi la asta si traieste-ti iubirea la maxim:Xsi de la un tip mai mare ca tine intotdeauna vei avea ceva de invatat.si pe mine prietenul meu m-a invatat multe de care eu habar aveam:*te-am pupat si mult succes in relatie

| Pufi02 explică:

Luchass iata exemple: a fost la min acasa si vb cu ai mei, cand am fost bolnava a stat langa mine, vb zilnic chiar daca nu ne vedem zilnic, are grija de mine, ma inculde planurile de viitor ale sale

| Euu12 a răspuns:

Nu conteaza varsta nu e o diferenta asa mare si eu am 17 ani el 21 si anul vitor facem nunta :X

| sonialore a răspuns:

Buna sunt Sonia. Aceasi chestie mi s-a intamplat si mie timp de 2 luni si eu am 15 ani aproape 16 si acum o saptamana s-a terminat tot...si eu sufar de nu mai pot, pot sa iti dau un sfat bun. Nu face nici o greseala fata de el si daca faci ceva ce crezi ca l-ar supara spune-i imediat. Crede-ma ca e groaznica starea de suferinta.

daca vrei sa vb mai multe da-mi add pe mess sonia_lore kiss

| RainBow_2697 a răspuns:

Nu e nimic rau.
Prietenul meu e cu 12 ani mai mare decat mine. si mai mult decat atat. e profu` meu de sport.:X

| CreatzaBắ a răspuns:

In ziua de azi numai conteaza varsta, conteaza doar cat de mult va iubitzi voi2, dragostea e pe primul loc:X.fostul meu prieten a fost cu 3 ani mai mare ca si mine si nu m-a ranith' deloc...pfff,.dar neam despartzitcryingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tata e cu 10 ani mai mare decat mama, ajunge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ți-a demonstrat că te iubește? Dă 3 exemple.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce om este poate nu te inseala eu din punctul meu de vedere e prea mare dar asta e viata ce sa-i faci

| oana_2170 a răspuns:

Si daca nu mai era asa mare decat tine crezi ca nu te poate rani? nu conteaza varsta.eu cu iubitu meu e o diferenta de 4 ani si 1 lunahee hee si nu ma gandesc vai.ca ma va rani sau ceva de genu

| kiki...........nytza a răspuns:

Nu e nimic strasnik, doar sa vb intii c parintii tu il stii bine pe aces baiat. e din localitatea ta... daca abia ati fcaut cunostinta nu te impun sa faci acest lucru,,,,, cere ajutorul mamei .surorii.verisoarelor.etc.atunki vei afla